1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaştığı annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafının altına küfürlü yorumda bulunan sosyal medya kullanıcısı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Peki Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir? İşte ayrıntılar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesiyle birlikte çekilen fotoğrafının altına hakaret içerikli yorum yapan sosyal medya kullanıcısı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Peki Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir? İşte detaylar...

SÜLEYMAN SOYLU'NUN ANNESİNE KİM KÜFRETTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaştığı, annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafının altına küfürlü yorum yazan Erdal Erbaş'tır. Twitter'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle şüpheli Erdal Erbaş hakkında "Kamu Görevlisine Hakaret"  suçundan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor.

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

ERDAL ERBAŞ KİMDİR?

55 yaşında olan Erdal Erbaş ,1966 Trabzon Hayrat doğumludur. Hayrat Çaycılar Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Erbaş, İstanbul Bahçelievler ilçesi Şirinevler Mahallesi'nde ikamet etmektedir. Kendisi ile beraber oğlu Mustafa Erbaş, kızı Tuğba Erbaş, eşi Hanife Erbaş'ın CHP üyeliği vardır. Amcasının oğlu Seyfi Erbaş, CHP Şişli Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan yardımcısı olarak görev almaktadır. Erdal Erbaş'ın  askeri pilot damadı, hain 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ terör örgütü üyeliğinden dolayı gözaltına alınıp görevinden uzaklaştırılmıştı.

Erdal Erbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaştığı, annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafının altına hakarette bulunduğu bir yorum yapmıştı. Erdal Erbaş'ın tek vukuatının bu olmadığı bir süre önce ortaya çıktı.

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir haberinin altına yorum yapan Erbaş'ın burada da Erdoğan'a ağıza alınmayacak ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Erbaş, söz konusu paylaşımında Erdoğan için, "Al o çayı…" diye başlayıp ağıza alınmayacak küfürlerle saldırdı.

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

Devlet büyüklerine hakaret eden Erbaş'ın kendisi de dâhil ailesinin birçok suça karıştığı ve söz konusu suçlardan dolayı yargılandığı ortaya çıktı.

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAKARET İÇEREN PAYLAŞIMLAR SEBEBİYLE YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Erdal Erbaş'ın sosyal medya hesapları ayrıntılı olarak incelemeye alındı.

Yapılan incelemeler sonucunda şüpheli Erdal Erbaş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirlendi.

Süleyman Soylu'nun annesine kim küfretti? | Erdal Erbaş kimdir?

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİ, "CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET" SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Şüpheli Erdal Erbaş polis merkezine götürüldü. Polisteki işlemleri sonrası Bakırköy Adliyesi'ne çıkarılan Erdal Erbaş savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından "Cumhurbaşkanı'na Hakaret" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT