1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Süleyman Tarık Balyalı Pendik CHP İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

Süleyman Tarık Balyalı Pendik CHP İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

Süleyman Tarık Balyalı, Cumhuriyet Halk Partisi Pendik ilçe başkanlığı için adaylığını parti binasında düzenlediği toplantıda açıkladı.

Süleyman Tarık Balyalı Pendik CHP İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

Süleyman Tarık Balyalı, Cumhuriyet Halk Partisi Pendik ilçe başkanlığı için adaylığını parti binasında düzenlediği toplantıda açıkladı.

25 Kasım Çarşamba günü CHP Pendik İlçe Başkanlığı’nda toplantı düzenleyen Balyalı'ya  partililerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

HEP BİRBİRİMİZİ YENDİK

Sözlerine katılanlara teşekkür ederek başlayan Balyalı  şunları söyledi:  Ben bu partiye tam 20 sene önce üye oldum. Üye olduğumda Ali Kemal Kumkumoğlu İlçe Başkanıydı. Gençlik Kollarının kurulma çalışmaları yeni başlamıştı. Doğan Çakmak ve Bayram Bekar hala Gençlik Kolu üyesiydi.  Bu şehirde 20 yılda çok şey değişti. Pendik büyüdü, biz büyüdük, ağabeylerimiz, ablalarımız yaşlandı. Biraz önce söylemiştim 20 yılda çok şey değişti diye. Ancak bu şehirde sadece iki şey değişmedi. Biz son 20 yılda hep birbirimizi yendik. AKP’ye yenildik. Ben AKP'yi yenmek istiyorum." diye konuştu.

img_1137.jpg

CHP' NİN KALELERİNİ KAYBETTİK 

Geçmişte CHP 'nin kalesi olarak bilinen mahalleleri olduğunu aktaran İlçe Başkan Adayı Balyalı,  Ancak bu kaleler zaman içinde yıkıldı. Ertuğrul Gazi, Sülüntepe, Ahmet Yesevi ve Fatih gibi mahallelerimizde artık AK Parti açık ara önde. 7 Haziran seçimlerinde 7 mahallede 1 çıkabilirken, 1 Kasım seçim sonuçlarına göre önde olduğumuz mahalle sayısı 4 'e düştü . Ne yazık ki Harmandere,Yeşilbağlar ve Doğu Mahalleleride de AK Parti bizi geçti. Bu gün önde olduğumuz mahallelerden sadece bir tanesi E-5 'in üzerinde E-5'in altında eğer işler böyle giderse ve siyaset yapma yöntemlerimiz değişmez,yapısal sorunlarımız çözülmezse muhtemel 2019 yerel seçimlerinde 180.000 fark yiyeceğiz ve elimizde sadece 3 tane mahale kalacak." ifadelerinde bulundu.

img_1132.jpg

BEN PARTİ İÇİ KONGRELERDE BİRBİRİMİZ DEĞİL SEÇİMLERDE AKP’Yİ YENMEK İSTİYORUM

Ben artık parti içi kongrelerde birbirimizi değil, yerel ve genel seçimlerde AK Parti'yi yenmek istediğini belirten Balyalı sözlerini şöyle sürdürdü; "Ben bu şehirde AK Parti'nin iktidarını alaşağı edip,Cumhuriyet Halk Partisini yeniden ayağa kaldırmak,yapısal sorunlarını çözüp yeniden örgütleyerek yeni kadrolarla yeni bir vizyon örgütlenme modeli ve çalışma yöntemiyle Cumhuriyet Halk Partisini 2019 yerel seçimlerinin en iddialı partisi haline getirmek istiyorum. İşte ben bu amaç için Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Başkanlığı'na adayım." dedi.

img_1177.jpg

KEMAL ERCAN ve ÖZCAN YILDIZ RAKİBİM DEĞİL KARDEŞİMDİR

Kongrelerde ideolojilerin fikirlerin yarışması gerektiğini vurgulayan Balyalı, Kemal Ercan ve Özcan Yıldız benim rakibim değil  kardeşimdir. “ diye konuştu.

Balyalı bu konuşmaların ardından bir süre alkışlandı ve konuşmasına Pendik Chp ile ilgili projelerini aktararak sürdürdü.

BİR ŞANS DAHA İSTEMEYECEĞİM

Son olarak bu işin zorluklarının farkında olduğunu altını çizen Balyalı, Zorlukların farkındayım. Ancak 20 sene boyunca CHP örgütünden ve siyasetten öğrendiklerimi birleştirerek 2019 yerel seçimlerine  giden bu yolda  partimizi hazırlamak azim ve kararlılığındayım. Size şöyle bir söz vermek istiyorum. Sizlere  anlattığım çalışmaları yapamaz  Pendikte  Cumhuriyet Halk partisini iktidarın güçlü bir alternatifi yapamazsam bir sonraki kongrede bir dönem daha şans verin demeyeceğim” diyerek sözlerini sonlandırdı. - Haber: Yusuf SARAY

img_1300.jpg

HABERE YORUM KAT