1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sultangazi'de erkek çocukları taciz eden Afganistanlı sapık yakalandı

Sultangazi'de erkek çocukları taciz eden Afganistanlı sapık yakalandı

Gün geçmiyor ki bir çocuk istismarı dehşeti haberi daha almayalım. Dün tüm Türkiye'yi çileden çıkaran sapık yaşlı adamdan sonra bugün de Sultangazi'de mide bulandıran bir olay öğrenildi. Sokakta tanıştığı 12-14 yaşlarındaki erkek çocuklarını taciz ettiği öne sürülen Afgan uyruklu Necip H. (26) tutuklandı.

Sultangazi'de erkek çocukları taciz eden Afganistanlı sapık yakalandı

Sultangazi 50.yıl mahallesi'nde mide bulandıran bir çocuk istismarı haberi geldi. Mahallede yaşayan 12 yaşındaki bir erkek çocuk ailesine, sokakta tanıştığı Afgan uyruklu bir kişinin, kendisinin cep telefonu numarasını istediğini ve sonradan kendisine, çocukları taciz ederken çektiği görüntüle ile cinsel içerikli mesajlar attığını belirtti.Aile telefona gelen görüntü ve mesajları görünce hemen polise giderek bu kişiden şikayetçi oldu.

ABİ VEYA ARKADAŞ GİBİ YAKLAŞARAK TACİZ EDİYOR

Aynı mahalleden bir başka aile de erkek çocuklarını benzer şekilde taciz eden Afgan uyruklu bu kişiden şikayetçi oldu. İki aile de ifadelerinde şüphelinin, sokakta rastladığı erkek çocuklarına "abi veya arkadaş" gibi yaklaşarak önce onlarla samimiyet kurduğu, ardından onları taciz ederken cep telefonu kamerasıyla görüntü çektiği, kendilerinden aldığı cep telefonu numaralarına başka çocukları taciz ettiği görüntüler ile cinsel içerikli mesajlar gönderdiğini ileri sürdü.

TELEFONUNDAN GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

İki ailenin şikayeti üzerine geniş çaplı çalışma başlatan polis, kısa sürede şüphelinin Afgan uyruklu Necip H. olduğunu belirledi. Taciz olaylarının yaşandığı bölgelerde bulunan tüm güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, Necip H. 'nin izine 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda rastladı. Ekipler, yakalamak için harekete geçtikleri Necip H. ile meydanda kovalamaca yaşadı. Yaşanan kısa kovalamacının ardında Necip H. polis tarafından yakalanarak, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Şüphelinin telefonunda yapılan incelemede çocuk pornosu ve taciz ettiği çocuklara ait görüntüler bulundu. Polis merkezinde verdiği ifadesinde suçunu kabul eden Necip H. adliyeye sevk edildi. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi. 

HABERE YORUM KAT