1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sultangazi'de 800 bin kaçak maske ele geçirildi

Sultangazi'de 800 bin kaçak maske ele geçirildi

İstanbul Sultangazi'de izin belgesi olmadan sağlık maskesi üreten tekstil atölyesine düzenlenen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 700 bin TL olan 800 bin maske ele geçirildi. İşyeri mühürlenirken, atölye sahibi de gözaltına alındı. Ele geçirilen maskelerin de kamu yararı için kullanılması uygun görüldü.

Sultangazi'de 800 bin kaçak maske ele geçirildi

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir tekstil atölyesinde izinsiz maske üretimi yapıldığı ihbarını alan  jandarma ekipleri operasyon için harekete geçti.

Atölyeye baskın düzenleyen İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan operasyonda piyasaya sürülmek üzere depolanan ve piyasa değeri 700 bin TL olan toplam 800 bin maske ele geçirdi. Kaçak maske üretimi yapılan iş yeri mühürlenirken, iş yeri sahibi de gözaltına alındı.

Sultangazi'de 800 bin kaçak maske ele geçirildi

İŞ YERİ SAHİBİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

Üretimin yapıldığı ve ürünlerin depolandığı tekstil atölyesi de mühürlenirken, iş yeri sahibi M. C. gözaltına alındı. Jandarma ekipleri tarafından iş yeri sahibi M. C. hakkında adli ve idari işlemlere başlanılırken, ele geçirilen 800 bin adet maske ise İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda kamu yararına kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Sultangazi'de 800 bin kaçak maske ele geçirildi

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT