1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TBMM'de şok! Bir milletvekili koronavirüse yakalandı

TBMM'de şok! Bir milletvekili koronavirüse yakalandı

TBMM'de koronavirüs (Kovid-19) testi yaptıran HDP'li bir milletvekilinin testi pozitif çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan HDP Grupbaşkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş, koronavirüse yakalanan vekilin şu anda doktor kontrolü altında oluğunu açıkladı.

TBMM'de şok! Bir milletvekili koronavirüse yakalandı

Koronavirüs vakaları ülkemizde günden güne artarken TBMM'de de vaka sayıları artmaya başladı. CNN Türk'ün haberine göre bugün HDP'li bir milletvekilinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı.

CNN Türk muhabiri Ünal Kaya,son duruma ilişkin olarak şu bilgileri verdi:

 "Normalleşme sürecinin ardından TBMM'deki vaka sayısı 20'yi bulmuştu.Özellikle mecliste görevli garsonlarda bu vakaların tespit edilmesinin ardından TBMM'de yoğun bir test yaptırma süreci başlamıştı. Meclis hastanesinde yapılan günlük test sayısı 400'e ulaştı.Testler çoğunlukla görevli olan milletvekillerine yapılıyordu. O testler sırasında bir HDP milletvekilinde virüse rastlandı.Hemen bütün parti gruplarına bilgi verildi. O milletvekiliyle teması olan herkesin test yaptırması istendi. Onlarda bulaşı riskine karşı teması olan bütün kişiler test yaptırmaya başladı.Toplamda vaka sayısına baktığımızda orada görev yapan kameraman arkadaş ve teknikerle birlikte toplam sayı 22'ye ulaştı.Doğrudan meclis personeli olarak hasta sayısı 19, bunlardan 7'si tedavi süreçlerini tamamlayıp işlerine geri dönüş yapmış durumdalar." 

TBMM'de şok! Bir milletvekili koronavirüse yakalandı

"VEKİL DOKTOR KONTROLÜ ALTINDA"

HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin bir süredir Meclis'te de artarak görüldüğü vurgulandı.

Açıklamada, HDP TBMM Grubu'nun bulunduğu katta, bir temizlik personelinin hafta başında Kovid-19 olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Grup başkanvekillerinin açıklamasında, "Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan açıklamada, Kovid-19 testi pozitif çıkan milletvekilinin ismi açıklanmadı. 

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT