1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Terör örgütü PKK'nın elebaşı Duran Kalkan'dan Ekrem İmamoğlu'na destek

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Duran Kalkan'dan Ekrem İmamoğlu'na destek

PKK'nın elebaşlarından olan Duran Kalkan, 23 Haziran İstanbul seçimleri için Cumhuriyet Halk Partili aday Ekrem İmamoğlu'na destek verdi. Kalkan, "AK Parti-MHP ittifakını yenilgiye uğratmak için mücadele etmek lazım" dedi.

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Duran Kalkan'dan Ekrem İmamoğlu'na destek

PKK'nın elebaşlarından biri olan Duran Kalkan, yaklaşan İstanbul seçimleri için Cumhuriyet Halk Partili Ekrem İmamoğlu'nu desteklediğini belirtti.

"AK PARTİ-MHP İTTİFAKININ YENİLMESİ İÇİN ORTAK MÜCADELE EDİLMELİ"

Terörist Duran Kalkan, AK Parti-MHP ittifakının yenilmesi için ortak mücadele edilmesi gerektiğini de söyledi.

CHP'nin tutumunun önemli olduğunu, CHP ve müttefiklerinin sağlam durması gerektiğini dile getiren Kalkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK PARTİ VE MHP YENİLGİYE UĞRATILMALI"

"İstanbul Seçimleri'ne yönelik düşüncelerini Bu konuda özellikle CHP'nin tutumu ve duruşu önemlidir. Gerçekten de önceden de ifade ettim. Geçmişte yaşadığımız için kuşkularımız var. Her türlü hileye karşı, örgütlü olmak, sandıkları korumak lazım. Gerçekten de kararlılıkla İstanbul'da AK Parti-MHP ittifakını yenilgiye uğratmak için mücadele etmek lazım.

"CHP'NİN ADAYI EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEMELİYİZ"

Eğer CHP dik durursa, sağlam durursa bence AK Parti -MHP ittifakı yüzde 40 bile oy alamaz. Yani 31 Mart'ta aldığının üç birini, dörtte birini de kaybedebilir. Ekrem İmamoğlu, ‘demokrasi mücadelesi yürüteceğim' diyor, söylediklerini yapar ve o temelde yürürse hava onu gösteriyor, yüzde 60 alabilir. O bakımdan önemlidir.

Bir de herkes söylüyor, kendileri de belirtiyorlar, 31 Mart yerel seçimleri için “bu bir seçim değil, referandumdur, genel siyasi yönetimi belirleyecek” dediler. Şimdi 31 Mart seçimi gelip İstanbul'da düğümlendi, İstanbul seçimi sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını belirlemeyecek, Türkiye'yi bundan sonra kim yönetecek onu belirleyecek. "

HABERE YORUM KAT