1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

TFF yönetim kurulu toplantısının bugün aldığı kararlara göre Süper Lig, önceden de açıklandığı gibi 12 Haziran'da başlayacak.

TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

TFF'nin aldığı son kararlara göre ligler 12 Haziran'da devam edecek. Ayrıca 7 Süper Lig ekibinin 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu da reddedildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Süper Lig ile ilgili son kararını verdi. Süper Lig'in 2019-20 sezonu daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da başlayacak. Süper Lig'de 7 takımın 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu reddedilirken Ziraat Türkiye Kupası (ZTK) belirlenecek takvime göre oynanacak. Maç günleri uygulanacak talimatlar ise TFF tarafından açıklanacak.

TOPLANTI SONA ERDİ

Corona virüs nedeniyle liglere verilen ara sonrası 20 Mayıs'ta Riva'da toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi ile Kulüpler Birliliği, Süper Lig'in 12 Haziran'da tekrar başlaması için hemfikir olmuştu. TFF Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'nin mevcut şartlarını değişimini göz önünde bulundurarak, ligin başlama konusundaki kesin tarihi ise 28 Mayıs'ta yapacakları basın toplantısında kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtmişti.

TFF yönetim kurulunun toplantısı sona erdi. Süper Lig, daha önce belirlendiği 12 Haziran'da başlayacak. 7 takımın 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu reddedilirken, Türkiye Kupası, belirlenecek takvime göre oynanacak.

TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar şöyle:

1. Süper Lig'de 7 takımın yaptığı, 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu kabul edilmedi.

2. Süper Lig'de santra daha önce belirlendiği 12 Haziran'da yapılacak.

3. Ziraat Türkiye Kupası belirlenecek takvime göre oynanacak.

TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

Avrupa futbolunun patronu UEFA, 55 üye ülke federasyonundan, coronavirüs salgını sonrası tatil edilen 2019-2020 futbol sezonuyla ilgili alacakları kararı 28 Mayıs 2020’de bildirmelerini istemişti.

Fransa sezonu mevcut haliyle tescil ederken, Hollanda ise 2019-2020’yi iptal etmişti. Diğer ülkelerde olduğu gibi TFF de kararını bugün UEFA’ya sunacak.

TFF'de toplantı sona erdi! Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı?

5 OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI OLACAK

TFF, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması için tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Süper Lig'in 2019-20 sezonu daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da başlayacak. Süper Lig'de 7 takımın 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu reddedilirken Ziraat Türkiye Kupası (ZTK) belirlenecek takvime göre oynanacak.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri:

16 Haziran Salı
Fenerbahçe-Trabzonspor

18 Haziran Perşembe
Alanyaspor-Antalyaspor

Pınar Çehreli
Spor Editörü

HABERE YORUM KAT