1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. TJK TV HD Frekans Ayarları 2021 - TJK TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

TJK TV HD Frekans Ayarları 2021 - TJK TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TJK TV HD frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TJK TV HD Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TJK TV HD Frekans Ayarları 2021 - TJK TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TJK TV HD frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TJK TV HD Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TJK TV HD Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

TJK TV HD Frekansı ayarı 11180, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TJK TV HD

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 11180

Sinyal Oranı : 30000

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Batı

FEC : 5/6

Audio PID : 4578

Video PID : 4478

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki TJK TV HD Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-013.png

TJK TV HD Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TJK TV HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

TJK TV HD Digitürk Kaçıncı Kanal?

TJK TV HD kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TJK TV HD D-Smart Kaçıncı Kanal?

TJK TV HD kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TJK TV HD Tivibu Kaçıncı Kanal?

TJK TV HD kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT