1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları ne kadar?

TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları ne kadar?

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, tanıtımının yapıldığı günden beri otomobil tutukunları tarafından merakla bekleniyor. Peki TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde...

TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları ne kadar?

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili olarak bilinen Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG), tanıtımının yapıldığı günden beri otomobil tutkunları ve pek çok vatandaş tarafından merakla bekleniyor. Fabrikasının temelleri Bursa, Gemlik'te atılan yerli ve milli otomobilin üst yetkilisi yaptığı açıklamaların ardından, "TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları ne kadar?" soruları merak konusu oldu. İşte detaylar...

TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları?

TOGG NE ZAMAN ÇIKIYOR?

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamayla tüm otomobil tutkunlarını hereyecanlandıran haberler verdi. İnşaatın, zemin güçlendirme çalışmaları dahil 18 ayın sonunda tamamlanacağını belirten ve 2022'nin son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan ineceğini belirten Karakaş, "TOGG Gemlik Tesisi’nde işe alımlar 2022 yılı başından itibaren başlayacak, üretim yılda 175 bin adetlik kapasiteye ulaştığında çalışan sayısı da 4 bin 300 kişiye ulaşacak. Tesiste, üretim ve montaj hatlarının kurulmasının ardından ilk seri araç 2022 yılı son çeyreğinde banttan inecek. Tesiste 2030 yılına kadar, fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen TOGG’a ait, tamamı doğuştan elektrikli 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet üretilecek." ifadelerini kullandı. 

TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları?

TOGG NE KADAR YERLİ?

Yerlilik oranının da yüzde olarak arttığını belirten Karakaş, üretimin başlangıcında yüzde 51 olarak açıklanan tedarikçi verisinin değiştiğini belirterek, "Yerlilik oranı üretim başlangıcında yüzde 51 olarak açıkladık. Türkiye'nin otomobili projesinde küresel şirketlerle 10 civarı gizlilik anlaşması imzaladık. TOGG için tedarikçi seçimlerinin yüzde 93’ü tamamlanırken, bunların yüzde 78’i Türkiye’den, yüzde 22’sini ise Avrupa ve Asya’dan farklı şirketler oluşturuyor. TOGG için şu ana kadar 700 milyon liranın üzerinde Ar-Ge yatırımı yapıldı. TOGG’un üretim başlangıcından  itibaren batarya modül ve paketleri yerlileştirilecek." dedi.

TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG ne kadar yerli? Fiyatları?

TOGG FİYATLARI NE KADAR?

TOGG fiyatları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte uzmanlar tarafından belirtilen görüşler kapsamında, kur hareketleri de göz önünde bulundurulduğunda, binek bir TOGG fiyatının 30-35 bin dolar (215.000 TL – 250.000 TL) civarında olacağı öngörülüyor. İşte fiyatlar:

  • TOGG boş paket fiyatı: 180.000 TL (25.000$)
  • TOGG dolu paket fiyatı: 216.000 TL (30.000$)
  • TOGG full paket fiyatı: 252.000 TL (35.000$)

TOGG'DAN YENİ AÇIKLAMA

Fiyatıyla ilgili çeşitli tahminlerle gündemden düşmeyen , Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG yetkilileri, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Fiyat bilgisinin 2022'den önce açıklanamayacağını belirten yetkililer, ortaya atılan iddialara itibar edilmemesi konusunda vatandaşları uyardı . Twitter'dan yapılan açıklama şöyle: 

"Türkiye'nin Otomobili'nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022'den önce de açıklamamız mümkün değil.
 
Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz.
 
Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz."

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT