1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Tolga Polat kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Tolga Polat kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Tolga Polat kimdir? Hakkındaki flaş haber sonrası Tolga Polat'ın biyografisi merak konusu oldu. Peki Tolga Polat kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Tolga Polat kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Tolga Polat kimdir? Hakkında çıkan haberlerin ardından Tolga Polat'a ilişkin araştırma yapılmaya başlandı. Birçok internet kullanıcısı Tolga Polat hakkında arama yapıyor. Peki Tolga Polat kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde...

TOLGA POLAT KİMDİR?

Vali Yardımcısı Tolga POLAT; 1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında Ankara Polatlı’daki Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yaptı. 

1998 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak, Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 

2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Vali Yardımcısı Tolga POLAT evli ve 3 çocuk babasıdır. 

TOLGA POLAT KARDEŞİNİ VE ANNESİNİ VURARAK ÖLDÜRDÜ

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat erkek kardeşi ve annesini tabancayla vurarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Tolga Polat, Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde bulunan annesinin evinde bilinmeyen bir sebeple cinnet getirerek kardeşi Altuğ ve annesi İkbal Polat'ı tabancayla vurdu.

İkbal ve Altuğ Polat olay yerinde hayatını kaybetti.

Tolga Polat'ın o sırada evde olan babasının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Adana'nın Seyhan ilçesinde, 11 Ağustos'ta akşam saatlerinde annesi İkbal Polat ile avukat kardeşi Altuğ Polat'ı tabancayla vurarak öldüren Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, nöbetçi savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT
1 Yorum