1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Trabzonspor'dan açıklama: 'Karakomik film: Aklandık!'

Trabzonspor'dan açıklama: 'Karakomik film: Aklandık!'

Futbolda şike davasında Aziz Yıldırım'ında içinde bulunduğu tüm sanıklara beraat kararı verilmesi üzerine Trabzonspor Kulübü, resmi internet sitesinde bir açıklama yayımladı.

Trabzonspor'dan açıklama: 'Karakomik film: Aklandık!'

TrabzonsporKulübü, 'Futbolda Şike Davası'nın tamamlanması ve tüm sanıkların beraat etmesi üzerine kulüp resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan ‘tertemiz’ algısı üzerine açıklama yapılma gereği duyulmuştur." denildi. 

İşte TrabzonsporKulübü'nden yapılan açıklama:

"İstanbul 13. Ağır CezaMahkemesi’nin Şike Davasıyla ilgili verdiği beraat kararlarına yönelik kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan ‘tertemiz’ algısı üzerine açıklama yapılma gereği duyulmuştur.

Yıllar önce şike suçundan ağır cezamahkemesinde yargılandıklarında ses kayıtlarını, yer tespit tutanaklarını, para trafiklerini inkar etmeyenlerin, hatta bazı sanıkların yargılama sonunda alacakları cezayı da kabul ederek hükmün açıklanmasını geri bırakılmasını sağlamalarına rağmen bugün “aklandık” yönünde açıklamalar yapmasını ‘karakomik’ bulduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca o dönemki yargılama sonucunda aldıkları cezayı Yargıtay’a taşıyanların ne tapelerin ne de dosyadaki belgelerin sahteliğinden tek satır bahsetmediklerini de yeniden hatırlatmak isteriz!

Dün, kolkola girdikleri vatan hainleriyle kendi tesislerinde maç düzenleyenlerin, onlara forma giydirerek kulüplerine üye yapanların ülkemize yönelik alçak darbegirişiminden sonra bir anda saf değiştirmelerini ibretle izlemiştik. Dün, şike dosyasında inkar etmedikleri belgelere, saf değiştirdikten sonra “kumpas” diyenlerin, “sahte” diyenlerin o belgelerle kulübümüzü UEFA’ya şikayet ederek “Trabzonsporda şike yaptı” acizliğine düşmesini utançla izlemiştik. UEFA’da, CASta, İsviçreFederal Mahkemesi’nde ve TFF’de şike eylemlerinden dolayı cezaalanların, kendi kamuoyuna “çatırdayacaklar” şeklindeki yalanlarını hayretle izlemiştik.

Geçen sürede ne bir çatırdama oldu, ne de bir patlama! Tek gerçek vardı: FenerbahçeTrabzonspor’a karşı şike yapmıştı!

Bugün, hangi cezamahkemesinde aklanma sağlanırsa sağlansın sportif yargılamada şike gerçeği değişmeyecektir. Çünkü cezayargılaması ile sportif yargılama birbirinden farklıdır. Bunu kendilerinin avukatları da gayet iyi bilmektedir.

Mahkemeler toplumun vicdanıdır! Dünyanın gözü önünde 2010-2011 sezonunda Trabzonsporumuza karşı yapılan şike, herkesin malumudur. Şikenin, cezamahkemesi kararlarıyla ortadan kaldırılamayacağı da aşikardır. Gerek UEFA gerekse CASın kararlarında bu durum net bir şekilde ifade edilmektedir.

CASın 2010-2011 sezonuna yönelik şike eylemleriyle ilgili yaptığı yargılamanın sonucunda hazırladığı gerekçeli kararın 267. paragrafı: “Türk Yargıtayı tüm kişileri aklasa bile, bu durum, verdiğimiz kararı etkilemeyecektir.”

Kamuoyuna saygılarımızla..."

Onur Çelik
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT