1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT ÇOCUK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT ÇOCUK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TRT ÇOCUK (Doğu) frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TRT ÇOCUK (Doğu) Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT ÇOCUK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TRT ÇOCUK (Doğu) frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

TRT ÇOCUK (Doğu) Frekansı ayarı 11096, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TRT ÇOCUK (Doğu)

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 11096

Sinyal Oranı : 30000

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 5/6

Audio PID : 913

Video PID : 912

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4.jpg

TRT ÇOCUK (Doğu) Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TRT ÇOCUK (Doğu) kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

TRT ÇOCUK (Doğu) Digitürk Kaçıncı Kanal?

TRT ÇOCUK (Doğu) kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT ÇOCUK (Doğu) D-Smart Kaçıncı Kanal?

TRT ÇOCUK (Doğu) kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT ÇOCUK (Doğu) Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT ÇOCUK (Doğu) kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT