1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans Ayarları 2021 - TRT EBA TV ILKOKUL HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans Ayarları 2021 - TRT EBA TV ILKOKUL HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TRT EBA TV ILKOKUL HD frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TRT EBA TV ILKOKUL HD Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans Ayarları 2021 - TRT EBA TV ILKOKUL HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TRT EBA TV ILKOKUL HD frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekansı ayarı 12083, Sinyal oranı 13750, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TRT EBA TV ILKOKUL HD

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12083

Sinyal Oranı : 13750

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 2/3

Audio PID : 7201

Video PID : 7101

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

49.webp

TRT EBA TV ILKOKUL HD Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TRT EBA TV ILKOKUL HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

TRT EBA TV ILKOKUL HD Digitürk Kaçıncı Kanal?

TRT EBA TV ILKOKUL HD kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT EBA TV ILKOKUL HD D-Smart Kaçıncı Kanal?

TRT EBA TV ILKOKUL HD kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT EBA TV ILKOKUL HD Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT EBA TV ILKOKUL HD kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT