1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. TRT WORLD HD (Afrika) Frekans Ayarları 2021 - TRT WORLD HD (Afrika) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT WORLD HD (Afrika) Frekans Ayarları 2021 - TRT WORLD HD (Afrika) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TRT WORLD HD (Afrika) frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TRT WORLD HD (Afrika) Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TRT WORLD HD (Afrika) Frekans Ayarları 2021 - TRT WORLD HD (Afrika) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TRT WORLD HD (Afrika) frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TRT WORLD HD (Afrika) Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TRT WORLD HD (Afrika) Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

TRT WORLD HD (Afrika) Frekansı ayarı 12693, Sinyal oranı 22500, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Afrika şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TRT WORLD HD (Afrika)

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12693

Sinyal Oranı : 22500

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Afrika

FEC : 2/3

Audio PID : 7304

Video PID : 7204

Kapsama Alanı : Afrika

Bu içerikteki TRT WORLD HD (Afrika) Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

8-001.png

TRT WORLD HD (Afrika) Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TRT WORLD HD (Afrika) kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

TRT WORLD HD (Afrika) Digitürk Kaçıncı Kanal?

TRT WORLD HD (Afrika) kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT WORLD HD (Afrika) D-Smart Kaçıncı Kanal?

TRT WORLD HD (Afrika) kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT WORLD HD (Afrika) Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT WORLD HD (Afrika) kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT