1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK Açıkladı: İki elebaşı terörist yakalandı

TSK Açıkladı: İki elebaşı terörist yakalandı

Şırnak Bestler-Dereler kırsalında, icra edilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin ikisi üst düzey yönetici çıktı.

TSK Açıkladı: İki elebaşı terörist yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak’ta icra edilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin turuncu listede aranan Aslı Özkaya ile gri listede aranan Rahmi Ayhan olduğunu açıkladı.

TSK, Şırnak Bestler-Dereler kırsalında icra edilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin turuncu listede aranan Aze Malazgirt (Aslı Özkaya) ile gri listede aranan Herekol Heşet (Rahmi Ayhan) olduğunu bildirdi.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre; Diyarbakır Hazro’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol kontrolünde çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist de iki kalaşnikof piyade tüfeği ve bir tabanca ile birlikte yakalandı.

Tunceli Ovacık’ta devam eden operasyonda çıkan çatışmada ise MKP terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirildi.

KUZEY IRAK'TAKİ KAMPLAR VURULDU

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde bulunan Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki PKK kamplarına düzenlenen hava harekatında, teröristlerin kullanıldığı barınak, sığınak, silah mevzisi ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

HABERE YORUM KAT