1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Tülay Kumaşçı Kimdir | Adnan Oktar'ın Yanında Yetişen Ünlüler Kim

Tülay Kumaşçı Kimdir | Adnan Oktar'ın Yanında Yetişen Ünlüler Kim

Son günlerde sık sık gündeme gelen Adnan Oktar ve Kedicikleri yine gündem oldu. RTÜK'ün Oktar'ın kanalına ceza yağdırınca Kedicikler harekete geçti. Adnan Oktar'ın ünlü kediciği Tülay Kumaşçı Oktar'ın yanında yetişen ünlüleri açıkladı.

Tülay Kumaşçı Kimdir | Adnan Oktar'ın Yanında Yetişen Ünlüler Kim

Adnan Oktarın kediciği Tülay Kumaşçı yine gündem oldu. Sürekli gündeme gelen Adnan Oktar'ın kedicikleri geçtiğimiz haftalarda bir programa bağlanarak Ece Erken'in12 yaşında sunuculuğa başladığını söylemişti. Diyanet İşleri ve Adnan Oktar arasında yaşanan polemik sonrasında Oktar'ın kanalı Torba Yasası gereğince yasak gelmişti. RTÜK'ün internet sansüründen nasibini alan Oktar'ın kedicikleri ne yapacağını şaşırarak ünlüler camiasına daldı.

"ACUN ILICALI HOCANIN YANINDA YETİŞTİ"

Adnan Oktar'ın kediciği Tülay Kumaşçı Twitter hesabından ünlü isimlerle ilgili bomba iddialarada bulundu.

Adnan Oktar'a yakın olan ünlü isimleri deşire eden Tülay Kumaşçı Acun Ilıcalı'nın kızına Banu ismini Adnan Oktar'ın verdiğini iddia etti. O listede ünlü ilahiyatçı Caner Taslaman, Esat Yontuç, Çağla Saraç gibi pek çok ünlü isim bulunuyor.

İşte o iddialar:

 

ADNAN OKTAR KİMDİR, ASLEN NERELİDİR?

Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Annesinin adı Mediha, babasının adı Yusuf'tur. Babasını küçük yaşta kaybeden Adnan Oktar, ortaokulu Cebeci'de, liseyi Kurtuluş'ta okudu.Liseden sonra 1979 yılında İstanbul'daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Fazla devam edemedi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü'ne geçti ancak burayı da bitiremedi.

Adnan Oktar'ın Evi, Adnan Oktar Kimdir

Nur ekolüne yakınlığıyla bilinen Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır.

Zeki kişiliğiyle tanınan Oktar, Harun ve Yahya peygamberlerin adlarının birleşiminden ortaya çıkardığı Harun Yahya takma adıyla birçok biyolojik evrim karşıtı kitap ve yayınlar hazırlamıştır. Oktar'a göre evrim, doğrudan materyalizm, nazizm, komünizm ve Budizm'le bağlantılı şeytanî bir öğretidir. Adnan Oktar'a göre evrim teorisiyle yapılmak istenen kökten dinci Hıristiyan anlayışının ekmeğine yağ sürmek ve insanları islami anlayıştan uzaklaştırma hedefidir.

Harun Yahya mahlasıyla 300 adet kitap yazdı. 70’den fazla dile tercüme edildi. Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya takma adıyla çok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap hazırladı. Adnan Oktar gurubuna bağlı internet siteleri, Tv ve değişik yayın araçlarıyla başlıca mehdilik, mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman, mesih, İsa'nın dönüşü gibi konularda yayın yapmaktadır.

Adnan Oktar'ın Evi, Adnan Oktar Kimdir
Adnan Oktar kendisinin de Hz. Muhammed'in soyundan geldiğini iddia etmektedir.

Bilim Araştırma Vakfı (BAV)’nın kurucusudur. Milli Gazete ve Akit Gazetesi'nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır.

1993 yılında Eskişehir Hava Hastanesi'nden aldığı "askerliğe elverişli değildir" raporuyla askere alınmadı. 18 Ağustos 2000 tarihinde bedelli askerlikten yararlanarak bedeli ödemiş ve terhis belgesini almıştır.

Bilim Araştırma Vakfı fahri başkanı Adnan Oktar tarafından Harun Yahya mahlasıyla hazırlanan yaratılış ve evrim ile ilgili iddiaları için yazdığı “Yaratılış Atlası” isimli kitabına çok sayıda akademisyen bilim insanının katıldığı bir çalışmanın ürünü olan 450 sayfalık "Harun Yahya Safsatası ve Evrim Gerçeği" isimli bir kitap ile cevap verilmiştir.

Adnan Oktar gurubuna bağlı internet siteleri, Tv ve değişik yayın araçları halen yayınlarını sürdürmektedirler. Topluluğa bağlı yayın organlarının yayın çizgileri özellikle islami kesim tarafından ciddi eleştirilere maruz kalmaktadır. Özellikle Adnan Oktar ve "Kedicikler" olarak tabir edilen birbirinden alımlı ve de aynı estetik özelliklere sahip kadınlarla birlikte gerçekleştirdiği sohbetler ve burada ortaya çıkan dialoglar dindar kesim tarafından tepkiyle karşılanmaktadır. Adnan Oktar programında yaptığı bu sohbetlerinde kendisinin alim değil, cahil ve sıradan bir kişi olduğunu, bu konuları öğrenerek toplumla paylaşmak ve toplumun gündemine getirmek istediğini ifade etmektedir.

Adnan Oktar'ın Evi, Adnan Oktar Kimdir

Adnan Oktar antisemitizm konusunda ciddi eleştirilere maruz kalmaktadır. 1986 yılında çıkardığı "Yahudilik ve Masonluk" adlı kitabıyla büyük tepki toplamıştır. Bu kitapta Oktar, Türkiye'deki Yahudilerin ve Masonların amacının, - kendisine göre "çarptırılmış Tevrat’ta da belirtildiği üzere - Türk halkının ruhânî, dînî ve ahlâkî değerlerini erozyona uğratmak ve onları birer hayvana döndürmek olduğunu iddia etmiştir. Adnan Oktar kitabında Yahudi ve Masonların materyalist nedenlerle, evrim teorisini, dinsizliği ve ahlaksızlığı topluma empoze etmeye çalıştıklarını öne sürmüştür.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.