1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Türkiye'nin en büyük sağlık kampüsü İzmir'de inşa ediliyor

Türkiye'nin en büyük sağlık kampüsü İzmir'de inşa ediliyor

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, Türkiye'nin dördüncü büyük sağlık yatırımı olma özelliğini elinde bulunduracak.

Türkiye'nin en büyük sağlık kampüsü İzmir'de inşa ediliyor

İzmir"in Bayraklı ilçesinde 780 milyon Euro"luk yatırımıyla sağlık kampüsü inşa edilecek. Sağlık Bakanlığı"nın kamu özel ortaklığıyla kuracağı Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü"nde 7 hastane yer alacak.

DEV KOMPLEKS 36 AYDA İNŞA EDİLECEK

Kampüsün 568 yatak kapasiteli genel hastane, 373 yatak kapasiteli kadın doğum ve çocuk hastanesi, 213 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 159 yatak kapasiteli onkoloji hastane, 300 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 347 yatak kapasiteli yoğun bakımlardan oluştuğunu, 51 ameliyathane ve 414 polikliniğin bulunacağı dev kompleksin 622 bin 812 metrekarelik alanda inşa edilmeye başlandığı belirtildi. Projenin 36 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

 

KENTE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM

İzmir"de şu anda hizmet veren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bin 150 yatak kapasitesinin bulunduğunu ve buranın kentin en büyük hastanesi olduğunu ifade eden İzzettinoğlu, "Düşünün bu hastanemiz 2 bin 60 yataklı olacak. Burası iki tane Tepecik büyüklüğünde. Dakikada 7 ambulansın hastasını acil servise getirebileceğini, ayrıca helikopter pistlerinin de olacağını ifade eden İzzettinoğlu, "Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, Cumhuriyet tarihi boyunca kentte yapılan en büyük sağlık yatırımı" diye konuştu.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT