1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ardından öğrencilere okul tercihleri konusunda destek sağlayan Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM) öğretmenleri ve tercih danışmanları ile 6-14 Ağustos tarihleri arasında farklı mahallelerde ücretsiz rehberlik hizmeti vermeye devam ediyor.

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Eğitimde öğrenciye verdiği desteği her zaman sürdüren Tuzla Belediyesi, 6-14 Ağustos tarihleri arasında ilçedeki farklı mahallelerde verdikleri ücretsiz rehberlik hizmeti ile öğrencilerin seçeceği okullarda yardımcı olmayı sürdürüyor.

Doğru meslek ve üniversite seçme heyecanı yaşayan öğrenciler, Tuzla Belediyesi'nin düzenlediği tercih günleri ile öğrencilerin geleceklerine katkı sağlamayı sürdürüyor.

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Geleceğimiz olan gençleri bu özel ve önemli dönemde de yalnız bırakmıyoruz. Öğretmenlerimiz ve tercih danışmanlarımız ile doğru meslek ve üniversite seçmeleri için YKS sınavına girip tercih yapacak tüm öğrencilere destek oluyoruz. Bir yandan geleceği ve geleceğin dünyasını konuşurken önemli olan doğru hamleleri yapabilmektir'' dedi.

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Şadi Yazıcı sözlerinin devamında ''Türkiye’de üniversite mezunlarının %70’i mezun olduğu bölümü veya mesleği yapmamakta. Lisansta hatta lisansüstü eğitimlerde, yüksek lisans ve doktoradaki aldığı eğitimleri de yapmamakta. Belki de hiç alakası olmayan meslekler yapıyorlar. Dolayısıyla meslek seçiminde çok strese girmeyin. Önemli olan doğru hamleler yapabilecek seçim yapabilmeniz. Yani ülkemizde üniversite mezunlarının mezun oldukları lisans programının veya yüksek lisans, doktora dahil olmak üzere eğer ki mesleğini yapmayacak bir durumda olduğunu düşünürsek, meslek seçiminden ziyade, meslek seçimi veya şu anda üniversitedeki bir branş seçimi sizin için hamlelerinizin başlangıcı olacak. O yüzden bu hamleyi çok iyi yapmanız lazım. Seçtiğiniz meslek ve gelecek eğitim döneminin şimdiden sizler için hayırlı olmasını diler, başarılar temenni ederim.” diyerek tercih yapacak öğrencilere hem destek hem de ipuçları verdi.

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ( TUZGEM) yıl içinde yaklaşık 2 bin öğrenciye üniversite hazırlık kursları kapsamında ücretsiz eğitimler vermektedir. Ayrıca YKS tercih döneminde de ücretsiz tercih danışmanlık hizmetleri veren Tuzla Belediyesi, 6-14 Ağustos tarihlerinde farklı mahalleler, Tuzla Marina ve Gençlik Merkezinde her gün 09.00-17.30 saatleri arasında tercih danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek.

TUZGEM tercih günleri ile öğrencilerin daima yanında!

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT