1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

Tuzla Belediyesi Aşevi, koronavirüs salgınından ötürü evde karantinada bulunan Tuzlalı vatandaşlara yemek desteği sağlıyor. Her gün üç çeşit yemek, gerekli kurallar çerçevesinde paketlenerek karantinadaki kişilere güvenilir bir şekilde ulaştırılıyor.

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

Tüm dünyada etkili olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan koronavirüs salgınında testleri pozitif çıkan ve evde karantina uygulamasına geçen Tuzlalı vatandaşlar için Tuzla Belediyesi Aşevi, her gün 3 çeşit yemek hazırlayarak vatandaşların evlerine teslim ediyor.  

Tuzla’da Koronavirüs testleri pozitif çıkan ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı filyasyon ekipleri tarafından temaslı oldukları için ev karantinasına alınan vatandaşların yemek ihtiyaçları, Tuzla Belediyesi tarafından karşılanıyor. Tuzla Belediyesi Aşevi’nde, ihtiyaç sahiplerine ve karantinada bulunan vatandaşlara götürülecek üç çeşit yemeğin pişirilmesine sabahın ilk ışıkları ile başlanıyor. Pişen yemekler ekipler tarafından, Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyularak paketleniyor ve araçlara yükleniyor.

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

VATANDAŞLARIN YEMEK İHTİYACI GİDERİLİYOR

Sabah 9’da Aşevi’nden ayrılan araçlar, adresleri belli olan ve karantinada bulunan vatandaşların evlerine gidiyor. Bina girişine bırakılan yemekler, Tuzla Belediyesi’ne bağlı ekiplerin binadan ayrılmasının ardından karantinada bulunan vatandaşlar tarafından alınıyor. Kurulduğu günden itibaren Tuzla’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine günde iki öğün yemek ulaştırılan Tuzla Belediyesi Aşevi’nde, Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren de karantinada olan vatandaşların yemek ihtiyacı gideriliyor.

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

“BÖYLE GÜZEL BİR HİZMET VEREBİLMEK BİZİM İÇİN GÜZEL BİR DUYGU

700 metrekare alan içerisinde hizmet veren ve günde yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi kişinin sıcak yemek ihtiyacını karşılayan Tuzla Belediyesi Aşevi’nde görevli olarak çalışan Mihrican Buldu, “Koronavirüs hastalarına ve ihtiyaç sahiplerine yemek götürüyoruz. Buradaki hazırlıklarımız bu yöndedir. Ustalarımız sabah saat 5 gibi geliyorlar ve iş başı yapıyorlar. Bizler de gelip porsiyon olarak paketleyip, şoförlerimiz ile yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Yardıma ihtiyacı olan insanlara başkanımız vasıtasıyla böyle güzel bir hizmet verebilmek bizim için çok önemli ve güzel bir duygu” dedi.

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde karantinadaki vatandaşlara yemek desteği!

“HASTALARIMIZIN DİREK EVİNE GİDİYOR”

Tuzla Belediyesi Aşevi’nde şef olarak çalışan Mehmet Usta, “Üç çeşit yemek yapıyoruz. Çorbamız, pilavımız ve ana yemeğimiz. Vefa Grubu’nda bize telefon geldiği zaman hastalarımızın direk evine gidiyor. Her Sabah 4 aracımız dağıtıma çıkıyor” dedi. Aşevi’nde görevli Hülya Canbaz ise,” İnşallah bu zor zamanları hep birlikte aşacağız. Böyle bir şey başımıza gelsin istemezdik. Maalesef geldi. Allah’ın izniyle bunun üstesinden geleceğiz. Hastalarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT