1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Tuzla Belediyesi, Sitelerde de Sokak İftarı Düzenliyor
Tuzla Belediyesi, Sitelerde de Sokak İftarı Düzenliyor

Tuzla Belediyesi, Sitelerde de Sokak İftarı Düzenliyor

Tuzla Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun nüfuslu sitelerde sokak iftarları düzenliyor. Site sakini yaşlı bir vatandaş, (...)

Tuzla Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun nüfuslu sitelerde sokak iftarları düzenliyor. Site sakini yaşlı bir vatandaş, Başkan Yazıcı’ya önce hizmetleri için teşekkür etti, ardından Başkan Yazıcı’nın hizmetleri ve kişiliğini yansıtan bir şiirini okudu.

Tuzla Belediyesi, bu yılki ilk site iftarını KİPTAŞ 2. Etap konutlarında düzenledi. Site iftarlarının ikincisine KİPTAŞ 1. Etap Konutları ev sahipliği yaptı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yaklaşık 3.500 kişiyi aynı sofrada buluşturan iftar öncesi tüm masaları gezerek vatandaşları selamladı. Başkan Yazıcı, iftar öncesinde unutamayacağı bir sürpriz ile karşılaştı. Yaşlı bir vatandaş, Başkan Yazıcı’ya önce hizmetleri için teşekkür etti, ardından Başkan Yazıcı’nın hizmetleri ve kişiliğini yansıtan bir şiirini okudu. Başkan Yazıcı, samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede yaşlı vatandaşın elini öperek sarıldı.

Birliğimizi ve Beraberliğimizi Güçlendirmek İstiyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Sokak iftarlarının var olan birlik ve beraberliği güçlendirmeye vesile olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Rabbim, bu mübarek Ramazan ayında yapmış olduğumuz ibadetleri, tutmuş olduğumuz oruçları inşallah yüce katında en güzel şekilde kabul etsin. Bu Ramazan ayından en güzel şekilde faydalanmayı nasip etsin. Biz, Ramazan ayında birliğimizi ve beraberliğimizi perçinlemek istiyoruz. Her zaman birlikte olmaya çalıştığımız biz değerli vatandaşlarımızla ‘Aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir’ düsturu ile aynı sofrada iftarımızı açarak, birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmek istiyoruz. Aynı sitede oturulmasına rağmen bazen birbirimize yabancı olmamızı sağlayan şehir hayatının bu komplikasyonundan kurtarabilmek istiyoruz. Biz belki bir emek sarf edip sofrayı hazırlıyoruz ama asıl kıymetli olan sizin bu sofrayı şereflendirmeniz, sizin bu sofraya teşrifinizdir” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sosyal ve kültürel belediyeciliğe verdikleri önemin de birlik ve beraberliği arttırdığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla’da sadece şehircilik manasında değil, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilikle birliğimiz ve beraberliğimize katkı sağlayacak kültürel faaliyetleri ortaya koyabilmek için çalışıyoruz. Sizinle beraber dünya vatandaşı olabilmek, elimizden gelen bütün fırsatları ortaya koyarak sizleri hiçbir konuda mahrum etmeden en güzel şekilde bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Hizmet etmek çok güzel bir duygu ve insanlara hizmet etmenin keyfini bana yaşattığınız için bütün Tuzla halkına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediyesi tarafından KİPTAŞ 1. Etap Konutları’nda düzenlenen sokak iftarı, çocuklara yönelik Ramazan etkinliği ile sona erdi.

Tokatlılar, Başkan Yazıcı’ya Plaket Vererek Teşekkür Etti
Tuzla Belediyesi Anadolu Kültür Merkezi, aynı akşam Tuzla Tokat Dernekleri’nin sokak iftarına ev sahipliği yaptı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, KİPTAŞ 1. Etap Konutları’nın ardından Tuzla Tokat Dernekleri’nin sokak iftarına katıldı. Tuzla Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nimet Temiz, hem Anadolu Kültür Merkezi yapımı hem de derneklerine verilen destek için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya plaket vererek teşekkür etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.