1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TUZSAİD) Açıldı
Tuzla Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TUZSAİD) Açıldı

Tuzla Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TUZSAİD) Açıldı

Kurucu Başkanlığını Çevre Mühendisi Erkan Yavuz Atagün yaptığı Tuzla Sanayici ve İş Adamları derneği’nin (TUZSİAD) açılışı 27 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti.

ekran-alintisi-007.gif

Kurucu Başkanlığını Çevre Mühendisi  Erkan Yavuz Atagün yaptığı Tuzla Sanayici ve İş Adamları derneği’nin (TUZSİAD) açılışı 27 Mayıs Çarşamba günü  gerçekleşti.

Alize İş Merkezi'ndeki açılış resepsiyonuna AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Ahmet Berat Çonkar ve Erkan Kandemir, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sayıda iş adamı katıldı.

Derneğin kuruculuğunu üstlenen ayrı zamanda iş adamı ve çevre Mühendisi olan Erkan Yavuz Atagün yaptığı konuşmasında Tuzla’da bu dernek ile çok büyük bir eksikliği giderileceğine dikkat çekerek ,” TUZSİAD’ın Tuzlamızın kalkınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Derneği kurmamızdaki amaç aynı zamanda  İş dünyası ve çalışma hayatı ile ilgili konularda karşılaşılan sorunlar ve ilgili çözüm önerileri için ilgili kamu kuruluşlarına görüş ve öneriler bildiren katılımcı bir sivil toplum kuruluşu olacağız. Üyelerimiz ile birlikte vizyon projeler geliştirerek Tuzla’mıza katkı sağlayacağımıza inanıyorum “ dedi.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ise  “TUZSİAD çok büyük bir eksikliği giderecek sayın başkan ve yönetiminin bunu başarabilecek güçte olduğunu bugünden görüyorum “ şeklinde konuştu.

İş hayatı, iş dünyası aslında her şeyin merkezinde olduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar  “Siyasetin de elbette ki başarısı iş dünyasının önünü açtığı ölçüde, istihdamı, üretimi teknolojik gelişmeyi sağladığı ölçüde gerçekleşiyor. Biz AK Parti hükümetleri olarak siyasi felsefemiz her zaman iş dünyamızda bir arada olmak üretimi ve ticareti hem yurt içinde hem yurt dışında bütün olanaklarımızla desteklemek üzerine oluşturduk. İnşallah da bu tip birlikteliklerin, derneklerin, toplulukların daha da fazla gelişmesi ile ortak aklın istişarenin ve bunların ortaya koyacağı sonuçların siyasette de yankı bulması ile ülkemizde çok daha güzel adımları hep birlikte atacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Açılış törenine katılan AK Parti Milletvekili Metin Külünk ise, “Bir ülkede özel teşebbüs güçlü ise devlet güçlüdür. Bir ülkede özel teşebbüs güçlü ise toplumda sosyal adalet, gelir dağılımındaki adalet tesis edilebilir. Bütün bunların gerçekleşebilmesinin yolu da güçlü Türkiye, güçlü ekonomisi ile güçlü siyasal yapısı ile güçlü Türkiye’den geçmektedir” dedi.


İş dünyasının güçlü olmasının önemine dikkat çeken Külünk, “Meselemiz bu büyük Türkiye’nin insanlık için yeniden bir ümidi ayağa kaldırma meselesidir. Meselemiz, parlamentonun koltuklarında tek başına var olma ya da bakan arkadaşlarımızın kırmızı plakalı araçlarla dolaşma meselesi değildir. Biz bir büyük iddianın adıyız. Biz bir büyük Türkiye idealinin, bir büyük Türkiye hedefinin adım, adım kutlu yürüyüşünün nefesiyiz. Bu nefesin insanlığa direniş olarak üflenmesinin adıyız” şeklinde konuştu.


12 yıl önce yaşanan ekonomik krizi hatırlatan Külünk, “O günleri iyi biliyorum. O günleri yaşadım. Türkiye’yi yeniden o sürece taşıyarak istikrarsızlıktan en çok etkilenecek güç iş damlarımızın gücüdür. Üreterek özellikle, istihdam sağlayarak, yatırım sağlayarak hayat mücadelesi veren büyük mücadelelere imza atan sizlersiniz” diye konuştu.


TUZSİAD daha sonra eski Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin’in yaptığı dua ile açıldı.

Açılışta kurdele kesen milletvekili Külünk dernek başkanı Erkan Yavuz Atagün’den derneğin önümüzdeki sene Bingöl’de bir ilkokul öğrencilerinin giyimlerinin karşılanması sözünü aldı.

img_2250.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.