1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!

Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda yayımlanan İçişleri Bakanlığı koronavirüs genelgesi ile Tuzla Belediyesi virüse karşı denetimlerini arttırma yönünde çalışmalara başladı. Bu doğrultuda ilçe kaymakamlığı ile birlikte 17 mahallede denetimleri sıklaştıran belediye, esnaf ve vatandaşlara uyarıda bulundu.

Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın bizzat katılım gösterdiği İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda yapılan denetimlerde maske, mesafe ve temizlik konularında esnaf ve vatandaşlar uyarılarak gerekli önlemlerin alınması istendi.

Salgınla mücadelenin ana ekseninin “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği gibi maske, mesafe ve kişisel temizlik kurallarına uymak” olduğunu söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İlk günden itibaren bütün mahallelerimizde denetim ve kontrollerimizi aralıksız sürdürüyoruz. İşin ne kadar ciddi olduğunun farkındayız. Kaymakamlığımız ile birlikte esnafımızı ve vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları konusunda sürekli uyarıyoruz. Bu mücadeleyi ancak toplumsal sağduyu ve kişisel tedbirler ile hep beraber atlatabiliriz. Kişisel tedbirlerin ne kadar önemli olduğunu şu son dönemde bir kez daha gördük. Bir hekim olarak diyorum ki; herkes maske, mesafe ve temizlik kurallarına lütfen uysun.” dedi.

Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!

Tuzla Belediyesi zabıta ekiplerinin ilçe emniyet müdürlüğü ile eş zamanlı gerçekleştirdiği denetimlerde, işyerlerinin ateş ölçümü, maske, dezenfektan kullanımı ve sosyal mesafeye kurallarına uyup uymadıkları kontrol edilerek, vatandaşlara bilgilendirme broşürü ve maske dağıtıldı.

Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!Tuzla'dan koronavirüs denetimlerini sıkılaştırma yönünde büyük adım!

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT