1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Tuzlaspor, halkın takımıdır!

Tuzlaspor, halkın takımıdır!

Tuzlaspor, geçtiğimiz hafta TFF 2. Lig Play-Off mücadeleleri sonucu, finalde Manisa FK'yı eleyerek tarihinde ilk kez TFF 1. Lig'in yolunu tutmuştu. Tuzlaspor'un bu başarısının ardından gelen yakışıksız ithamlara, kulüp yönetimi bir açıklama yaptı.

Tuzlaspor, halkın takımıdır!

Tuzlaspor, tarihinde ilk kez play-off finallerinde Manisa FK'yı penaltılarda 5-4 mağlup ederek 1. Lig'e yükseldi. Karşılaşmanın ardından Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın takıma şampiyonluk primi vermesinin yanlış ve haksız rekabet olduğunu savunan bazı kesimlerin talihsiz ithamlarına ilişkin, Tuzlaspor kulübünden "Tuzlaspor halkın yanındadır" başlıklı bir açıklama yapıldı.

Tuzlaspor, halkın takımıdır!

Yapılan açıklamada, Tuzlaspor'un kazandığı başarının, hak edilerek kazanılmış bir başarı olduğu vurgulanarak, kulübe desteklerini sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür edilerek "Türkiye’nin köklü kulüplerinden 66 yıllık mazisi başarılarla dolu Tuzlasporumuzun 1.LİG ipini göğüslemesinde şampiyonlukta emeği olan sporcu, teknik heyet, yönetim, kulüp personeli ve taraftarlarımıza desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, telefonla, mesajla ve sosyal medyadan tebriklerini ileten Tuzla halkına, spor camiasına, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz." denildi.

Tuzlaspor, halkın takımıdır!

"TUZLASPOR HALKIN TAKIMIDIR"

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya da teşekkürlerini sunan Tuzlaspor, "Tuzla’da ki sanayici ve işadamları arasında köprü olup futbolculara “şampiyonluk prim” desteği verilmesine vesile olan Antalya’da ki final maçımızda yanımızda olan Tuzla Belediye Başkanımız Sayın, Dr. Şadi Yazıcı’ya ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tuzla’nın başarılı, çalışkan, spor ve sporcu dostu Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı Tuzla halkının takımı Tuzlaspor’a Belediye Stadı ve Tesisleri’ni sonuna kadar açmış ve her türlü desteği vermiştir ve bu desteğini kulübümüze halen sürdürmektedir. Sayın başkanın 1.Lig’de de bu desteklerini bizden esirgemeyeceğini biliyoruz…Tuzlalıların efsane takımı Tuzlaspor başkan Yazıcı ile birlikte SÜPER LİG hedefine doğru koşacaktır." ifadelerini kullandı. 

TUZLASPOR TUZLALILARIN TAKIMIDIR

Açıklamanın son bölümünde Tuzlaspor'un yakaladığı başarının en büyük pay sahiplerinden birisinin Tuzla halkı olduğunu vurgulayan Tuzlaspor yönetimi, "1954 yılında Tuzlalılar tarafından kurulan ve yıllarca amatör kümelerde mücadele ettikten sonra 2012-13 futbol sezonunda profesyonelliğe adım atarak 3.Lig’e yükselmiştir. 2015-16 futbol sezonunda ise çıtayı yükselterek 2.Lig’de oynamaya hak kazanan Tuzlaspor 2019-20 futbol sezonunda ise verilen büyük mücadele ve başarı sonrasında 66 yıl sonra ilk kez 1.Lig’e merhaba demiştir. Bu başarıda en büyük pay TUZLA HALKI ve İLHANLI AİLESİDİR." açıklamasını yaptı. 

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT