1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Uğurkan Erez Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Uğurkan Erez Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Uğurkan Erez Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Özgeçmişi, Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafı Kaç Yaşında, Memleketi ve Nereli Olduğu? Uğurkan Erez hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde…

Uğurkan Erez Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

UĞURKAN EREZ KİMDİR?

Doğum tarihi : ??.??.1954
Uğurkan Erez kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Uğurkan Erez doğum yeri : Vize, Kırklareli

UĞURKAN EREZ BİYOGRAFİSİ

Koreograf
Uğurkan Erez, 1954 yılında Vize'de doğdu. Anne ve babasının öğretmen olması ve de o yıllarda uzun bir süre Vize'de annesi Zekiye Adalet Erez Atatürk İlköğretim Okulu'nda görev yapması nedeniyle 6 yaşına kadar Vize'de kaldı. 9 yaşındayken kaybettiği babasının adı Nüzhet Erez dir. Bir abisi, bir ablası vardır.
İlkokulu İstanbul Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu'nda, Ortaokulu Kadıköy Kemal AtatürkOrtaokulu'nda, liseyi de Fenerbahçe Lisesi'nde tamamladı. Üniversiteyi Şişli Ticari İlimler Akademisi'nde (Siyasi Bilimler Fakültesi) 1975 yılında bitirdi. Üniversiteyi bitirdikten sonra Amsterdam'da istatistik üzerine staj yaptı.
Daha sonra Kadıköy'de Beymen'in muhasebe bölümünde işe başlayan ve bir süre çalışan Erez, askerlik görevini tamamladıktan sonra Philips'te maliyet muhasebesi şefi olarak çalıştı. Daha sonra Süzer'e transfer olup ihracat üzerine Libya'da çalışmaya başladı. Libya dönüşü Kadıköy Ticaret Lisesi'nde 8 ay kadar İngilizce öğretmenliği yaptı.
Moda işine merak saran Uğurkan Erez, Vepa'nın halkla ilişkiler müdürlüğünü yaptı. Daha sonra bir ajans açarak moda işine tam anlamıyla girdi. Birçok büyük gösteriye imza attı. Halen mesleğinde ülkemizin ve dünyanın en büyük koreograflarındandır. Best Model, Miss Turkey, Elite Model Look gibi çok önemli organizasyonların değişmez koreografıdır. Ve son olarak defilelerin sadece podyumda sergi olmadığını, içinde dans olduğunu, tiyatro olduğunu, paylaşım, arkadaşlık ve matematik olduğunu, bir bütün olarak sanat olduğunu herkesin akıllarına kazıyan bir sanatçıdır.
1998’de kurduğu bir Koreograf ve mankenlik ajansı sahibidir.
“Huysuzla Dans Eder misin?” ve “Bugün Ne Giysem” yarışmalarında jüri görevi yaptı.
2008 yılında akciğer kanseri olduğu ortaya çıkan Uğurkan Erez erken teşhis ile kurtuldu.
Geçirdiği ağır kanser ameliyatı sonrasında İstanbul'u terk ederek İzmirKordonboyu'ndan ev satın alıp İzmir'e yerleşti. Ama bir sene sonra dostlarının baskılarına dayanamayıp İstanbul’a döndü.
Uğurkan Erez, mimar bir hanım ile evlendi, 1990 yılında boşandı. Billur Erez(d.1981)adında modacı olan bir kızı var.
2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Uğurkan Erez'in sunuculuğunu Öykü Serterile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.
2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.
2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüleryarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturacak.
Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.
21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu yine Öykü Serter'in yapacağı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erezolacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT