Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı? YÖK 2021

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) resmi internet sitesinde, üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınlaması üzerine öğrenciler " Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?YÖK 2021" sorularına yanıt aramaya başladı. İşte detaylar...

Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı? YÖK 2021

YÖK internet ortamı üzerinden basın açıklaması gerçekleştirdi. Söz konusu açıklamada "2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir." cümlelerine yer vermesinin ardından, üniversitelerine kavuşmak için gün sayan öğrenciler " Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?YÖK 2021" sorularına yanıt aramaya başladı. Peki " Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?" yanıtlar haberimizin devamında...

YÖK duyurdu: Üniversitelerde bu yıl yüz yüze eğitim olacak mı? Üniversiteler açılacak mı?

ÜNİVERSİTELERDE BU YIL YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI? ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla açılması bekleniyor. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına ilettiği talepte, üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi. Söz konusu talebin ardından Sağlık Bakanı Koca'dan " Okullarımızın güvenle açılması için gereken tedbirleri içeren çalışma rehberini hazırladı." diyerek tedbirlerin alındığını belirten Koca “13 Eylül'den önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak” açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamanın ardından YÖK yüz yüze eğitime ilişkin gerekli çalışmaların yürütüldüğünü duyurdu.

Buna göre üniversitelerin 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle açılacağı öngörülüyor.

YÖK BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

YÖK duyurdu: Üniversitelerde bu yıl yüz yüze eğitim olacak mı? Üniversiteler açılacak mı?

YÖK’TEN ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Erol Özvar imzasıyla yayınlanan kararda şu açıklamaların altı çizildi;

  • 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran COVID-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.
  • Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme” çalışmaları yapılmıştır.
  • Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde “Koronavirus Komisyonları” oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.
  • 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.
  • Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir

0
25
0
4
22
1
3
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT