1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den Burhaniyeli komşularına ziyaret

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den Burhaniyeli komşularına ziyaret

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Zekeriya Şanlıer, İsa Doğan, Üzeyir Işık, Beşir Aksakal, Mete Yapıcı ve Abdullah Ayaz katılım gösterdiği "Mahalle Buluşmaları" programı kapsamında Burhaniye Mahallesi sakinleri ile Üsküdar Gençlik Merkezi'nde bir araya geldi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den Burhaniyeli komşularına ziyaret

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in daimi olarak sürdürdüğü "Mahalle Buluşmaları" bu sefer Burhaniye Mahallesi sakinleri ile gerçekleşti. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen program Salı ve Cuma günleri uygulanan geri dönüşüm kısa film gösterimi ile başladı.

Başkan Türkmen geri dönüşümde "Üsküdar Modeli"nin önemini vurgulayarak vatandaşların desteğini istedi. Konusu kentsel dönüşüm olan toplantıda, Burhaniye Mahallesi imar planları, parsel bazında incelenerek Başkan Türkmen tarafından vatandaşlara anlatıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den Burhaniyeli komşularına ziyaret

Başkan Türkmen, "Bu toplantımız ile sizlerle birlikte bir çalışma toplantısı yapacağız. Sizlerin bu akşam buradan iyi ki buraya geldik diyerek ayrılmanızı istiyoruz. Biz seçim öncesi de buralara gelip imar konusunu konuştuk. Seçim sonrası yaklaşık 6 ay boyunca biz bu işin mutfağında çalıştık. Şimdi sahada bu işi sizlerle paylaşma zamanı geldi. Biz bunu size sunacağız sizde harekete geçeceksiniz. Seçim öncesi "İmarı Büyüttük, Parselleri Küçülttük" diye sloganımız vardı. Bu sloganı sizler de biliyorsunuz. 2014 seçimlerinde ise Boğaz bölgesindeki 16 mahallemizde imar yapacağız dedik ve imarı 2016 yılında bitirdik. Bu mahallelerin imarı 2 kattan 6 kata çıktı. Şimdi 2020 yılına geldik. Diyorsunuz ki hala inşaata başlayamadık. Biz de diyoruz ki parseliniz de, hissedarınız da çok, anlaşın ki dönüşüm gerçekleşebilsin. Çünkü kentsel dönüşüm yasası gereği en az 2/3 çoğunluk gerekiyor. Bize dediniz ki evde 2 çocuğumuzla anlaşamıyoruz diğer hissedarlarla nasıl anlaşalım. Bizde hissedarlarla kolay anlaşabilmeniz için imarı büyütüp, parselleri küçülterek sizlere yardımcı olma sözü verdik. İşte şimdi sıra tam da buraya geldi. Mahalledeki 2 parsel üzerinde çalıştık. Bu akşam da bu 2 parsel üzerinden örneklendirerek sizlere dönüşümü nasıl gerçekleştireceğimizi anlatacağız." şeklinde konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den Burhaniyeli komşularına ziyaret

Slayt gösterimi ile tek tek parsel bölüşümünü anlatan Başkan Türkmen, program sonunda vatandaşlardan gelen soruları tek tek yanıtladı.

HABERE YORUM KAT