1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar Belediyesi'nden Fatih Ortaokulu'na muhteşem hediye: ''Titrek''

Üsküdar Belediyesi'nden Fatih Ortaokulu'na muhteşem hediye: ''Titrek''

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın'ın katılım gösterdiği bayrak töreni bu hafta Fatih Ortaokulu'nda gerçekleşti. Törenin ardından “Her Okula Bir Sokak Köpeği” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında minik dost "Titrek" Fatih Ortaokulu tarafından sahiplenildi.

Üsküdar Belediyesi'nden Fatih Ortaokulu'na muhteşem hediye: ''Titrek''

Üsküdar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği başlatılan “Her Okula Bir Sokak Köpeği” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında minik dost ''Titrek'' Fatih Ortaokulu'nda düzenlenen bayrak töreninden sonra Fatih Ortaokulu'nun talebi doğrultusunda öğrencilere hediye edildi.

Gerçekleştirilen törende Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Fatih Ortaokulu eğitim kadrosu ve öğrencilerine hitap ettiler.

Üsküdar Belediyesi'nden Fatih Ortaokulu'na muhteşem hediye: ''Titrek''

Üsküdar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlatılmış olan “Her Okula Bir Sokak Köpeği” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Üsküdar sınırları içerisinde bulunan 13 okula birer sokak köpeği sahiplendirildi.

Üsküdar Belediyesi'nden Fatih Ortaokulu'na muhteşem hediye: ''Titrek''

Başkan Türkmen konuşmasında, "Sevgili çocuklar, hayvansever olmak, doğayı seveni sevmek bizim hem inancımız hem de geleneklerimizin gereğidir. Artık okulumuzda çok özel bir misafirimiz, bir minik bir dostumuz var. Tören öncesi okul müdürümüze ve öğretmenlerimize sordum. Onu çok sevdikleri ve ismini "Titrek" olarak düşündüklerini belirttiler. Ve artık o size emanet. Zaten biliyorsunuz hayvanları ve doğayı sevmeyen insanları da sevemez. Üsküdar Belediyesi olarak özellikle son yıllarda sokak hayvanları ile ilgili çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Minik Dostlar kliniğimiz ve ambulansımız var. Sokakta yaralanan ve hastalanan minik dostlarımıza anında müdahale yapıp kliniğimizde tedavi ediyoruz. Günlük yaklaşık 40-50 ameliyat yapıyoruz. Çalışmalarımız hız kesmeden devam ederken Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu projeyi bizler de sonuna kadar destekliyoruz. Aynı zamanda her Pazartesi bayrak töreni için gittiğimiz okullara minik dostlarımızı hediye edeceğiz." şeklinde konuştu.

Törenin ardından Başkan Türkmen ve yetkililer sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi.

 

HABERE YORUM KAT