1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Aşk- Memnu dizisinde Hİlmi Önal karakteriyle tanınan usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti. Ölüm haberini usta oyuncunun kızı İnstagram hesabından duyurdu.

Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Aşk- Memnu dizisinde Hİlmi Önal karakteriyle tanınan usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti. Ölüm haberini usta oyuncunun kızı İnstagram hesabından duyurdu. Aktuğ'a iki yıl önce KOAH teşhisi konulmuştu ve tedavi görüyordu. Recep Aktuğ'un son hali sevenlerini oldukça üzmüştü.

Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

ÖLÜM HABERİ INSTAGRAM'DAN DUYURULDU

İki yıl önce hastaneye kaldırılan ve KOAH teşhisi konulan usta oyuncu Recep Aktuğ'un kişisel Instagram hesabından oyuncunun hayatını kaybettiği duyuruldu. Aktuğ'un hesabından yapılan paylaşımda "Recep Aktuğ vefat etmiştir....Tüm sevenlerinin başı sağ olsun...." mesajı yayımlandı.

Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

"CANIM BABAMI KAYBETTİM"

Babasının ölüm haberini Twitter hesabından duyuran Zeynep Aktuğ ise "Canım babam Recep Aktuğ'u kaybettim" dedi.

Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti

RECEP AKTUĞ KİMDİR?

Mehmet Recep Aktuğ, 13 Mayıs 1954'de Çeşme'de dünyaya geldi.Aktuğ, bazı arkadaşları ile birlikte "Arı Yapım" adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı ve ilk plak ise 'Kaybolan Yıllar' oldu. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga'yı kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ, ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

1983 yılında Buğra Uğur'un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak, Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti. Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ, birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı.

Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış 'Alışma Bana' ve 'Siyah Gül' adlı iki müzik albümü de bulunmaktadır. 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 'Ender Bey' karakteri ve 'Aşk-ı Memnu' adlı dizide ise 'Hilmi Bey' karakteri ile çok sevildi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum