Vaka sayıları artınca camilerden uyarı anonsu yapıldı

Adana Valiliği, yaptığı açıklamayla kentteki koronavirüs (Kovid-19), vaka sayılarında önemli bir artış yaşandığını duyurdu. Yapılan açıklamada vatandaşların dışarıdayken maske takmaları, sosyal mesafelerini korumaları ve el hijyenine dikkat etmelerine gerektiği vurgulandı. Ayrıca camilerden yapılan anonslarla vatandaşlar uyarıldı.

Vaka sayıları artınca camilerden uyarı anonsu yapıldı

Koronavirüs salgının kontrol altına alınmasıyla 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarının arttığı Adana'da Valilik yaptığı açıklama ile vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler sonucunda Adana ve ülkemizde çok önemli kazanımlar elde edildiği belirtilerek, "Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Sağlık Bakanlığımız ile Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak alınan kararlar doğrultusunda, günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmiştir. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen ilimizde bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılmış ve pozitif vaka sayısında önemli oranda artış meydana gelmiştir. Salgının başladığı ilk günden itibaren ilimiz genelinde virüsle mücadele etmek amacıyla; sağlık personelimiz, güvenlik güçlerimiz ve kamuda görevli tüm personelimizce yürütülen özverili çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarı tablosunu kaybetmemek amacıyla vatandaşlarımızın 3 altın kurala uyup dışarıdayken maske takmaları, sosyal mesafelerini korumaları ve el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Vaka sayıları artınca camilerden uyarı anonsu yapıldı

"ARTIŞI KONTROL ALMAK AMACIYLA EK TEDBİRLER ALINMASI KAÇINILMAZ OLACAKTIR"

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Valiliğimiz koordinesinde görevli denetim ekiplerimizce gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlarımızın; pazar yerlerinde, AVM'lerde, marketlerde, halka açık olan kalabalık alanlarda tedbirli olmadıkları görülmüş ve vatandaşlarımıza maske takmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve el hijyenine dikkat etmeleri konusunda gerekli uyarılar yapılmıştır. Yapılan tüm uyarılara rağmen bu durumun sürmesi ve vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ilimiz genelindeki vaka sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla valiliğimizce ek tedbirler alınması kaçınılmaz olacaktır." 

Vaka sayıları artınca camilerden uyarı anonsu yapıldı

CAMİLERDEN KORONA ANONSU

Kentteki camilerden "Dikkat koronavirüs vaka sayısı arttığı için maske takalım, sosyal mesafeye uyalım, el hijyenini dikkat edelim" anonsları yapıldı. 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡