1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Valide Sultan bu hafta Haydarpaşa Anadolu Lisesi'ni ağırladı

Valide Sultan bu hafta Haydarpaşa Anadolu Lisesi'ni ağırladı

Her perşembe öğrencileri Sanat Tarihi derslerinin kapsamında Valide Sultan Gemisi'nde ağırlayan Üsküdar Belediyesi'nin bu haftaki konukları Haydarpaşa Anadolu Lisesi oldu.

Valide Sultan bu hafta Haydarpaşa Anadolu Lisesi'ni ağırladı

Bir yandan Sanat Tarihi dersleri ile Boğaz'daki tarihi yapıları tek tek anlatıldığı bir yandan da Boğaz’ın eşsiz güzelliğine karşı çokça fotoğrafın çekildiği her perşembe Valide Sultan Gemisi'nde gerçekleşen programın bu haftaki misafirleri Haydarpaşa Anadolu Lisesi oldu.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın selamlama konuşmasında öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Valide Sultan bu hafta Haydarpaşa Anadolu Lisesi'ni ağırladı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Valide Sultan Gemisi’nde bu Perşembe Üsküdarımızın markalaşmış ve çok özel okullarından biriyle beraberiz. Zaten buradan baktığımda gençlerimiz ışıl ışıl maşallah. Salondaki gençlerimizin geleceğin Türkiyesi’nde çok iyi yerlerde olacağına inanıyorum. İnsanın yaşadığı şehri çok iyi tanıması gerekiyor. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Hem Anadolu hem Avrupa yakası ile tarih ve kültürün şehri. Bu şehrin kıymetini bilmek, daha değerli hale getirebilmek için tarihini ve kültürünü iyi bilmek gerekiyor. Yüzen okul ve kültür merkezi olarak tanımladığımız Valide Sultan Gemisi ile bu fırsatı sizlere sunduk. Boğaz’ın güzelliğini yaşarken uzman rehberimiz size Boğaz’daki yapıların tarihini tek tek anlatacak. Eminim ki bu gemiden çok memnun ayrılacaksınız." diyerek ders zilini çaldı.

Valide Sultan bu hafta Haydarpaşa Anadolu Lisesi'ni ağırladı

Çay simit ve kaşar peyniri ikramıyla kahvaltı eşliğinde başlayan derste uzman rehber Boğaz'daki tarihi yapıları tek tek anlattı. Verilen teneffüste öğrenciler Boğaz’ın eşsiz güzelliğine karşı bol bol fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT