1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Her perşembe kesintisiz olarak devam eden Sanat Tarihi dersleri kapsamında Valide Sultan Gemisi bu sefer Burhan Felek Anadolu Lisesi öğrencilerini konuk etti.

Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Boğaz’ın eşsiz güzelliği karşısında Sanat Tarihi dersinin verildiği Valide Sultan Gemisi'nde geçen haftanın konuğu  Burhan Felek Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın selamlama konuşmasında öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Valide Sultan Gemisi'nde her Perşembe gelenek haline gelen Sanat Tarihi derslerinde bu sabah da sizlerle beraberiz. Sizin için farklı bir sabah, farklı bir gün bugün. Yaşadığımız şehri tanımak bilmek, kültürümüzü ve tarihimizi öğrenmek bizi biz yapan değerlerdir. Bugün burada uzman rehberimiz size Boğaz'da ki yapıların tarihini anlatacak. Gözünüz eserlerde, kulağınız rehberde olsun. Bugün sizlere Pazartesi günü başlattığımız bir projeyi duyurmak istiyorum. Üsküdar'da bütün lise son sınıf öğrencilerine, üniversiteye hazırlık çalışmalarında destek olsun diye önemli bir projeyi, önemli bir uygulamayı gençlerimize hediye etmeye başladık. Bu programımız online üniversiteye hazırlık modülü yani e-soru bankasıdır. Bu soru bankasında 140 bin soru var, 5 farklı yayın evinden ayrı ayrı hazırlıklar yaparak elde ettik. Bu soruların tamamı üniversite sınavında çıkacak sorularla aynı karakterde ve tüm dersleri kapsıyor. Liseli gençler Haziran ayına kadar cep telefonlarında, tabletlerinde bu programı indirerek bu sorulara ulaşabilecekler. Kişiye özel bir şifresi var, burada bu bandı kaldırarak o şifreyi girerek uygulamaya bağlanabilecekler ve bu uygulamaya her yerde yanlarında taşıyabilecekler. Herkesin cep telefonu var, tableti var istedikleri zaman, yemek yerken, teneffüste arkadaşları ile dinlenirken, tatilde, otobüste, otobüs beklerken kullanabilecekler." diyerek öğrencilere online soru modülü dağıtımı yaptı.

Valide Sultan'a bu kez Burhan Felek Anadolu Lisesi konuk oldu

Çay, simit ve kaşar peyniri ikramıyla kahvaltı eşliğinde başlayan derste uzman rehber Boğaz'da ki tarihi yapıları tek tek anlattı. Verilen teneffüste öğrenciler Boğaz’ın eşsiz güzelliğine karşı bol bol fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT