1. HABERLER

  2. BİLİM TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp Türkiye'de yeni dönem başladı

WhatsApp Türkiye'de yeni dönem başladı

WhatsApp Business, iOS için ülkemizde kullanıma sunuldu. WhatsApp'ın iş odaklı uygulaması olan Business Android işletim sisteminin ardından İOS için de kullanıma sunuldu

WhatsApp Türkiye'de yeni dönem başladı

Dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, işletmeler için özel imkanlar sunduğu iş odaklı uygulaması WhatsApp Business'ı geçtiğimiz hafta iOS için yayınlanmıştı, ancak uygulama Türkiye de dahil birçok ülkede erişime açılmamıştı. 

ÖNCE ANDROID İÇİN YAYINLANMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Android işletim sistemine sahip telefonlarda yer alan ve geçen hafta iOS platformu için de yayınlanan WhatsApp'ın iş odaklı uygulaması WhatsApp Business, bugün itibarıyla ülkemizdeki iPhone'lar için de kullanıma sunuldu.

whatsapp-business-ios-icin-nihayet-cikti.jpg

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android ve iPhone uygulamasıdır. WhatsApp Business, mesajları otomatik hale getirmek, sıralamak ve hızlı yanıt vermek için araçlar sağlar ve bu sayede müşterilerle haberleşmeyi kolaylaştırır. WhatsApp Business özellikle WhatsApp Messenger gibi görünmesi ve çalışması için tasarlanmıştır. Mesaj göndermekten fotoğraf göndermeye kadar, WhatsApp Messenger'da yapmaya alıştığınız her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz.

Şu anda uygulamada sunduğumuz bazı özellikler şunlardır:

  • İşletme profili; şirketin adresi, e-postası ve web sitesi gibi önemli bilgileri listelemek için.
  • İstatistikler; kaç tane mesajın başarıyla gönderildiğini, ulaştığını ve okunduğunu görmek için.
  • Mesajlaşma araçları; müşterilere hızlı bir şekilde yanıt vermek için.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT