1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yasağa uymayıp ceza yediğini söyleyen çocuk: ''Para havadan geliyor bana''

Yasağa uymayıp ceza yediğini söyleyen çocuk: ''Para havadan geliyor bana''

Virüse karşı alınan tedbirler 18 yaş altı gençlerin sokağa çıkma zamanları Çarşamba ve Cuma günleri 14.00 ile 20.00 saatleri arası olarak belirlenmişti. Zeytinburnu sahilinde denize giren çocuklar ise bu yasağı ihlal etti. Önceden ceza ödediğini söyleyen çocuk ise “Para havadan geliyor bana” demesi görenleri şaşırttı.

18 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma izinleri açıklanan genelge kapsamında Çarşamba ve Cuma günleri 14.00 ile 20.00 saatleri arasında arasındaydı. Fakat bu kurala uymayan bazı çocuklar, Zeytinburnu sahilinde denize girdi. İçlerinden birisinin ise yasağa uymadığı için daha önce ceza ödediğini söyleyerek “Para havadan geliyor bana” demesi hayrete düşürdü.

Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 18 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkması kısıtlanmıştı. Çarşamba ve Cuma günleri 14.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkma izinleri olan çocuklardan bazıları yasağa uymayarak Zeytinburnu Sahili'ne koştu. Yasağı hiçe sayarak sokağa çıkan çocuklar, sıcak havayı fırsat bilerek sahilde denize girdi. Maske takmayan çocukların sosyal mesafe kurallarına uymadığı gözlendi.

Yasağa uymayıp ceza yediğini söyleyen çocuk: “Para havadan geliyor bana”

Öte yandan, 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasıyla Zeytinburnu Sahili'ne gelen vatandaşlar ve denize giren çocuklar havadan görüntülendi.

Yasağa uymayıp ceza yediğini söyleyen çocuk: “Para havadan geliyor bana”

Sahildeki kalabalıktan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Nahizar Sümer, “Sahilde iğne atsan yere düşmez. Burada olanların hepsi 18 yaş altı. Ne kadar çoluk çocuk varsa hepsi burada.Denize giriyorlar. Çırılçıplak hepsi birbirinin içinde. Piknikte yerlere uzanmışlar. Daha ne olsun. Nasıl bitecek bu. 155’İ aradık. İlgilenen kimse olmadı. Buranın görevlisi de aradı. Trafik polisine gittik. Söyledik. Vatandaşlık görevimizi yapıyoruz” dedi.

Gazetecilerin 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili sorusuna alaycı dille karşılık veren bir çocuk, “Yüzüyoruz. Yasak değil. 17 yaşındayım. 3 bin 150 TL ceza yedim. Sıkıntı yok. Para havadan geliyor bana” dedi.

Yasağa uymayıp ceza yediğini söyleyen çocuk: “Para havadan geliyor bana”

 

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT