1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Yasin Çağatay Seçkin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Park Bahçe ve Yeşil alanlar Daire Başkanlığına atandı. Bundan dolayı birçok kişi internette Yasin Çağatay Seçkin hakkında bilgi edinmek için arama yapıyor. Peki Yasin Çağatay Seçkin kimdir? Detaylar haberimizde.

Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Yasin Çağatay Seçkin, Park Bahçe ve Yeşil alanlar Daire Başkanlığına atandı. Birçok kişi Yasin Çağatay Seçkin hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki Yasin Çağatay Seçkin kimdir?  Detaylar haberimizde.

Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

YASİN ÇAĞATAY SEÇKİN KİMDİR? 

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programından Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programından da doktor unvanlarını aldı. Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesinde "Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu" konusunda doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seçkin'in akademik araştırmaları, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veren Seçkin, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdüren Seçkin, mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum