1. HABERLER

  2. YEREL

  3. “Yeni sistem Türkiye’nin 2. Kurtuluş adımı”

“Yeni sistem Türkiye’nin 2. Kurtuluş adımı”

AK Parti Pendik ilçe teşiklatı ve Pendik belediyesi meclis üyeleri her gün ev ev dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve yeni anayasayı anlatıyor.

“Yeni sistem Türkiye’nin 2. Kurtuluş adımı”

AK Parti Pendik ilçe teşiklatı ve Pendik belediyesi meclis üyeleri her gün ev ev dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve yeni anayasayı anlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde de ev ev dolaşarak bir takım ziyaretler gerçekleştiren Ak Partili heyet, Pendik Belediyesi Meclis üyesi Ceyhun Özkan hatipliğinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini  Türkiye’ye kazandıracaklarını anlattı.

Gerçekleştirilen ziyarette sistemin  Türkiye’ye 4 önemli noktada ivme kazandıracağını vurgulayan Özkan, Çatışma ve vesayet ortadan kalkacak, Yönetimde çift başlılığın ortaya çıkardığı zararlar önlenecek, Siyasi istikrarsızlık tarih olacak, Ekonomik krizler önüne geçilecek”dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini  Türkiye için 2. Kurtuluş adımı olduğunu belirten Özkan,  Nasıl ki Türkiye 23 Nisan 1920 de TBMM’nin kuruluşu ile birlikte 1 kuruluşun adımını attıysa, bugün gelen anayasa teklifi de 2.kuruluşun adımını atacak” diye konuştu.

 Tartışılan sistemin Türkiye’nin  asırlardır devam eden beka sorununun en doğru çözüm yolu olduğunu anlatan Özkan . Çabamız, ülke ve millet olarak geçmişte yaşadığımız tecrübeler ışığında kendimize çok daha güçlü, çok daha dirençli hedeflerimizi gerçekleştirmeye çok daha uygun bir yönetim sistemi kurma çabasıdır. “ şeklinde konuştu.

2017-03-22-photo-00000005.jpg
(Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Ceyhun Özkan)

Vatandaşın onayı sunulan sistemin ABD nin başkanlık sisteminden çok daha demokratik olduğunu aktaran Özkan, Bakın biz tamamen demokrasinin geliştirilmesi amacıyla bir teklifte bulunduk, tabi ki bu teklifin eksik yanları olabilir, tamamlanması gereken yanları olabilir. Zaman içerisinde içeriklendirilmesi gereken yanları da olabilir. Bunu tartışalım, eksikleri komisyonlar boyutunda giderilebilir, genel kurulda giderilebilir ama buradaki samimiyete HALK ESASLI SİYASETE güvenmeniz gerekiyor. “ dedi.

Ceyhun Özkan Konuşmasını daha sonra şöyle sürdür dü; Yeni sistem terör örgütlerinin kabusu olacaktır. Yeni sistem sağlayacağı istikrarla ekonominin güçlenmesini sağlayacak adımların atılmasını kolaylaştıracaktır.Yeni sistem eğitim sisteminde ve sağlık sisteminde kalitenin artmasını sağlayacak adımların atılmasını hızlandıracaktır Yeni sistem doğrudan milletin iktidarını temin ederek demokrasiyi güçlendirecektir. - Haber:Yusuf Saray

2017-03-22-photo-00000002.jpg

2017-03-22-photo-00000009.jpg

2017-03-22-photo-00000013.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.