1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

YKS sınavının 2.oturumu olan AYT'ye giren bir adayın koronavirüs testi pozitif çıktı. Kocaeli Üniversitesi'nde sınava girdiği öğrenilen adayla aynı salonda sınav olanlara 9 gün sonra kendilerini karantinaya almaları için bilgi verildiği iddia edildi. Adayların velileri ise ÖSYM'den konuya ilişkin bir açıklama yapılmasını istiyor.

YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

27-28 Haziran tarihlerinde 81 ilde uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YKS) bu yıl 2 buçuk milyona yakın aday başvurdu. Sınava giren adaylar tercihlerini yapabilmek için sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken, sınava giren bir adayın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

AYNI SALONDA SINAVA GİREN 30 ADAYA 9 GÜN SONRA BİLGİ VERİLDİ

Kocaeli Üniversitesi (KOU) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde AYT sınavına giren bir adayın testi pozitif çıktığı belirtildi. Aday ile aynı salonda sınava giren yaklaşık 30 kişiye ise 9 gün sonra bulundukları İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla haber verildiği iddia edildi. Adaylardan, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından, 14 gün karantina uygulamaları istendi.

YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

''KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURABİLİR''

Özgür Kocaeli Gazetesi'nin yaptığı habere göre, Kartepe kampüsünde 4, Derince kampüsünde 5 öğrenci velisinin yaptığı ihbar üzerine KOU'de sınava giren bir adayın koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.  Olayın üzerinden 9 gün geçtikten sonra kendilerine bilgi verildiğini aktaran veliler, bilginin çok geç verildiğini ve bunun kötü sonuçlar doğurabileceğini söyledi. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, kendilerini arayarak sınava giren adaylarda virüs belirtisi olup olmadığı, belirti yoksa 14 günlük karantina uygulamaları gerektiği bilgisi verildiği belirtildi.

YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

''ÖSYM BİLGİLERİ ÇOK GEÇ VERDİ''

Sınavı gerçekleştiren ÖSYM'nin testi pozitif çıkan öğrenci ile aynı salonda sınava giren adayların bilgilerinin İl Sağlık Müdürlüklüğü'ne geç verdiği iddia edildi. Duruma öfkelenen veliler, ÖSYM'nin kaç öğrencinin testinin pozitif çıktığı ile ilgili bir açıklama yapmasını istiyor.

YKS'ye giren bir adayın Kovid-19 testi pozitif çıktı!

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT