1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yüksek riskli illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var?

Yüksek riskli illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var?

Türkiye'de 1 Mart itibariyle başlayan normalleşme süreci kapsamında 20 yaş ve altı kişilerin sokağa çıkma yasağı için yeni kararlar alındı. Bazı illerde kısıtlamalar kaldırılırken bazı illerde ise devam edeceği belirtildi. Bu kapsamda Yüksek riskli illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var? sorularının yanıtları merak ediliyor. Detaylar haberimizde...

Yüksek riskli illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var?

1 Mart 2021 günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirdikleri Kabine Toplantısı sonrası yeni Kontrollü Normalleşme Sürecine dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda uygulanmaya başlanan 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı, yayınlanan genelge ile belirli illerde kaldırıldı.

YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Vatandaşlar tarafından merakla beklenilen cevaplardan biri 20 yaş altının yüksek riskli illerde sokağa çıkma yasağının kaldırılıp kaldırılmadığı oldu. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde,  20 yaş altı vatandaşların için getirilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Ancak yasakta esneme yapıldı ve süre  3 saatten 4 saate çıkarıldı. Yüksek riskli ve çok yüksek riskleri illerdeki 20 yaş ve altı kişiler saat 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler.

Yüksek riskli illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var?

HANGİ İLLERDE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerde devam ediyor.  Yüksek risk grubunda yer alan  Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak illerinin yanı sıra çok yüksek risk grubunda yer alan Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon illerinde 20 yaş ve altına uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT