1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yüksek ücretler hasta taşıyan VIP ambulans şoförü gözaltına alındı

Yüksek ücretler hasta taşıyan VIP ambulans şoförü gözaltına alındı

İstanbul'da yüksek ücret karşılığında yolcu ve hasta taşıdığı öne sürülen, ruhsatsız ve kayıt dışı çalıştığı belirtilen özel ambulans şoförü yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da para karşılığı yolcu taşındığı haberleri üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından özel bir ambulans şirketine soruşturma başlatıldı. Sivil trafik ekipleri, soruşturma kapsamında ambulansla yolcu taşıyan sürücü A.M.'yi gözaltına aldı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne getirilen sürücüye, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 46/2-f (Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında, emniyet şeritlerini ve banketleri kullanmaları) maddesine istinaden bin 228 lira, 71/f (zorunlu olmadığı halde geçiş üstünlüğü hakkını kullanmak) maddesine istinaden 132 lira, Ek-2/3-a (Büyükşehir belediyesi kanunu ile belediye kanunu kapsamında ilgili belediyeden çalışma izin/ruhsatı almadan belediye sınırları dahilinde yolcu taşımak) maddesine istinaden 6 bin 141 lira olmak üzere toplam 7 bin 501 lira ceza kesildi.

Ayrıca, ambulans sürücüsü A.M.'nin ehliyetine geçici olarak el konulurken, olayla ilgili adli işlem başlatıldığı öğrenildi. Ümraniye Şehit Salih Sevgican Polis Merkezine götürüldü.

HABERE YORUM KAT