1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Yüreğimiz Yandı
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Yüreğimiz Yandı

Ülkemizi derin bir yasa boğan somadaki madendeki faciayı hissetmek anlamak o kadarda güç değil. Gelin birlikte bir empati yapalım.

Çok Sevdiğiniz bir yakınınızı somada o madenin altında, göçüğün altında hayal edin, ne kadar acı değil mi? İnsan düşünürken bile hüzünleniyor. ACI ÇEKİYOR!!

Evet bu faciayı birkaç gün boyunca tartışacağız. Sosyal medyada iletiler, tweetler, göndereceğiz sonra susacağız. Ta kiii bir sonra ki sefere…

Anlam veremiyorum neden bizler başımıza geldiğinde Ah edip vah ederiz…..şimdi duyuyoruz herkes seferber olmuş şu yardımlar olacak bu yardımlar olacak herkes bir şeyler vaat ediyor emin olun diğer olaylarda olduğu gibi birkaç hafta sonra bu olayda unutulacak yine orada ki insanlar kaderiyle baş başa kalacak bu daha çok acı olacak yetim kalan çocuklar dağılan ailelere devletle beraber millet el ele vermeli sahip çıkmalıyız..

Birde gerçekten bu olaylardan ders çıkarmalıyız millet olarak bu acı olayın tüm detayıyla araştırılması lazım nereden çıkmış nasıl olmuş ihmalkarlık var mı varsa bunların hesabı sorulmalı sorumluların hesap vermelidir.

Diğer bir konuda maalesef biz bir konuyu hele hele böyle bir açıklı elimli bir faciayı bilir doğru dürüst tartışamıyoruz hemen her şeyin altından bir siyasi çıkar elde etmeye çalışıyoruz. İşte burada bir sorumlu bulup iktidarı başbakanı bakanları veya siyasileri sorumlu tutarak buradan siyasi bir çıkar elde edebilir miyiz diye davranılıyor bu bence yersiz bence birlik beraberliğin daha güçlü olduğu bir zaman bu kadar ağır bir olay ancak birlik ve beraberlikle aşılabilir

Bu duygu ve düşüncelerle ölenlerimize Allah'tan rahmet geri kalanlarına sabırlar dileyerek tüm Türk milletinin başı sağ olsun Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT