1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Zorla evlendirilmek istenen kızı polis kurtardı

Zorla evlendirilmek istenen kızı polis kurtardı

Adana'da zorla evlendirildiğini öne süren genç kız, nikah salonundan polisi arayarak yardım istedi.Nikah salonuna yapılan polis baskınıyla genç kız kurtarıldı.

Zorla evlendirilmek istenen kızı polis kurtardı

Alınan bilgiye göre, Ceylan B.(22) annesi ve yakınları tarafından bir kişiyle evlendirilmek üzere Seyhan Belediyesi Nikah Müdürlüğüne getirildi. Ancak Ceylan B. evlenmek istemediği için törenden bir fırsatını bulup 155 polis imdat hattını arayarak "Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın" diyerek yardım istedi.Bunun üzerine polis ekipleri nikah salonuna baskın düzenledi. Polis,genç kızı salondan dışarı alıp dinledi. Genç kız detayları anlatırken gözyaşlarına boğuldu.Yakınları ve annesi de hem olayı görüntüleyen basın mensuplarına hem de polislere tepki gösterdi. 

Zorla evlendirilmek istenen kızı polis kurtardı
 Polis koruma altına aldığı genç kızı bir süre sonra araca bindirip polis merkezine götürdü. Daha sonra ifadesi alınmak üzere Ceylan B.'nin annesi de polis merkezine götürüldü. 

"ASKERDE SEVDİĞİM VAR" 

Polis merkezine götürülen genç kızın alınan ifadesinde annesinin kendisini söz verdiği bir ailenin oğlu ile 6 ay önce nişanladığını, 3 gün sonra da düğün yapacağını, bugün de nikah kıymak için salona getirildiğini belirterek, "Benim askerde sevdiğim var 3 ay sonra askerden gelecek. Ben annemin istediği erkekle evlenmek istemediğim için polisi bana yardım etmesi için aradım. Ben sevdiğim kişiyle evlenmek istiyorum. Eğer annem bu evlilikten vazgeçmezse ben sığınma evine gitmek istiyorum" dediği öğrenildi.
Genç kızın ayrıca ailesinden evlenmesi için ısrar etmeleri durumunda onlardan şikayetçi olacağını da söylediği ileri sürüldü. Annenin ise zorla evlenme iddialarını yalanladığı, kızının evlendikten sonra İstanbul'a gitmek istemediği için böyle yaptığını iddia ettiği öğrenildi.
Anne ve kızın polis merkezindeki ifadesi devam ediyor. 

Bu gelişmelerin ardından aile genç kızı evlendirmekten vazgeçti. Genç kız da ailesini şikayet etmek ve sığınma evine gitmekten vazgeçti. Genç kız ailesiyle birlikte ifadeleri alındıktan sonra evine gitti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT