1. HABERLER
  2. BİLİM TEKNOLOJİ
  3. Zynga, Türk şirket Rollic Games'i satın aldı

Zynga, Türk şirket Rollic Games'i satın aldı

ABD'li Zynga şirketi, İstanbul merkezli Rollic Games'i 168 milyon dolara (1 milyar 194 milyon TL) satın aldı.

Zynga, Türk şirket Rollic Games'i satın aldı

Peak Games'in satın alan ABD'li oyun şirketi Peak Games, bir şirketi daha bünyesine kattı. Şirketin, İstanbul merkezli oyun firması Rollic Games'in yüzde 80 hissesini 168 milyon dolara (1 milyar 195 milyon TL) satın aldığını duyurdu.

İstanbul merkezli Rollic'in oyunları şu anda günlük 5 milyon, aylık ise 65 milyon aktif kullanıcıya sahip durumda bulunuyor. Şirket, Tangle Master 3D, Go Knots 3D ve Repair Master 3D gibi popüler yapımları tarafından biliniyor. Birkaç yıl içerisinde hızlı bir büyüme gerçekleştiren şirketin bu çıkışı Peak Games tarafından fark edildi. 

Öte yandan şirketin birden fazla oyunu bu yıl ABD ve dünya genelinde en çok indirilenler listesine girmişti.

Zynga, Türk şirket Rollic Games'i satın aldı

ZYNGA'DAN SATIN ALMA İŞLEMİNE İLİŞKİN

Konuyla ilgili açıklamala yapan Zynga CEO'su Frank Gibeau,"Hyper-casual kategorisinin 2020'de dünyada en hızlı büyüyen yayıncılarından olan Rollic'in bünyemize katılmış olmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Rollic arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek." dedi.

Ayrıca Zynga, belli kazanç hedeflerine ulaşılması durumunda önümüzdeki üç yıl içerisinde Rollic'in  yüzde 20'lik hissesini de satın alacak.

Zynga, Türk şirket Rollic Games'i satın aldı

Rollic Kurucusu ve CEO'su Burak Vardal ise Rollic ekibinin Zynga'ya katılmaktan dolayı onur duyduğunu belirterek "Hiper-casual konusundaki uzmanlığımız, Zynga’nın ürün yönetimi, veri bilimi, reklamdan reklamdan para kazanma ve dünya çapındaki yayıncılık kalitesine mükemmel uyum sağlıyor." dedi.

ZYNGA, PEAK GAMES'İ SATIN ALMIŞTI

Zynga geçen aylarda da İstanbul merkezli mobil oyun şirketi Peak Games'i rekor bir fiyatla 1,8 milyar dolara satın aldığını duyurmuştu. 

HABERE YORUM KAT