1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10. Festivale 10 Ülkeden Çocuk

10. Festivale 10 Ülkeden Çocuk

Uluslarararası Pendik Çocuk Festivali, 10. kez dünya çocuklarını buluşturuyor. 19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festivale katılacaklar arasında bu yıl ilk kez Paraguay da yer alacak.

10. Festivale 10 Ülkeden Çocuk

    Uluslarararası Pendik Çocuk Festivali,   10. kez dünya çocuklarını buluşturuyor.  19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festivale katılacaklar arasında bu yıl  ilk kez  Paraguay da yer alacak.

Güney Amerika ülkesi Paraguay çocukları  10. Uluslararası  Pendik  Çocuk Festivali’ne katılmak üzere  ilk kez Pendik’e geliyor. Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını Türk çocuklarıyla birlikte kutlayacak diğer ülkeler  ise Azerbaycan, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, KKTC; Macaristan, Moldova ve  Rusya.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  ülkemizde 1929 yılından itibaren kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na  dünya çocuklarını dahil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bu yıl onuncu kez dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizle birlikte bu güzel günü kutluyoruz. Pendik Kaymakamlığı ve CIOFF’un (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) katkılarıyla Endonezya, KKTC, Macaristan, Bulgaristan, Rusya, Moldova, Kırgızistan, Paraguay ve Azerbaycan’dan misafirlerimizi güzel şehrimiz Pendik’te ağırlayacağız.” dedi. 

Bu yıl da birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak Çocuk Festivalinde  halk oyunları gösterileri, geziler, yarışmalar, animasyonlar ve çocuk oyunları yer alacak.

HABERE YORUM KAT