1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 13 yaşındaki bir çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

13 yaşındaki bir çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

İngiltere'de sağlık sorunu olmadığı belirtilen 13 yaşındaki bir çocuk, yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

13 yaşındaki bir çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

Hiçbir sağlık sorunu olmayan 13 yaşındaki çocuk koronavirüs yüzünden İngiltere'de hayatını kaybetti. İsmail Mohamed Abdulwahab virüsün İngiltere'deki en genç kurbanı oldu.

Aile tarafından yapılan açıklamada, "İsmail, belirtiler göstermeye başladı ve nefes almakta zorlandı. Kings College Hastanesine kaldırıldı. Önce solunum cihazına bağlandı, ardından suni komaya sokuldu ama ne yazık ki dün sabah öldü." ifadesine yer verildi.

ÇOCUKLARININ YANINDA OLAMADILAR

Aile, çocuklarının bilenen bir sağlık sorunun bulunmadığını ve virüsün son derece bulaşıcı olması nedeniyle son anlarında çocuklarının yanında olamadıklarını kaydetti.

King's College Hastanesinden yapılan açıklamada ise çocuğun ölümü doğrulanarak, "Ne yazık ki Covid-19 testi pozitif çıkan 13 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti." ifadesi kullanıldı.

HİÇBİR SAĞLIK SORUNU YOKTU

İngiliz basında yer alan haberlerde ise cenazenin henüz aileye teslim edilmediği, çocuğun yaşı ve eşlik eden sağlık sorunu olmadığı için otopsi yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Bu arada açılan bağış sayfasında, cenaze masrafları için 6 bin sterlin toplandı.

İngiltere'de yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı bir günde 393 artarak 1801'e ulaşmıştı.

Ülkede vaka ve ölü sayısının gelecek 2-3 hafta boyunca artmaya devam etmesi öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT