1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. 14 Mart Tıp Bayramı Pendik'te Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı Pendik'te Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Pendik'te Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 17 Mart Perşembe günü Pendik Devlet Hastenesine bağlı Kaynarca Semt Polikliniğinde kutlama gerçekleştirildi.

ekran-alintisi-032.png

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla  17 Mart Perşembe günü Pendik Devlet Hastenesine bağlı Kaynarca Semt Polikliniğinde kutlama gerçekleştirildi.

Programa 18 Mart Çanakkale şehitleri ve tüm şehitler için 1 dakika saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı.

Pendik Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen programa, Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ali Okur, Mal Müdürü Eşref Yayman, Pendik Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği Başkanı Müslim Şahin, Ak Parti İlçe Sağlık Komisyonu Başkanı Ramazan İstif ve MemurSen 2. Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk Katıldı.

img_6136.jpg

Programın açılış konuşmasını yapan ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramını kutlayan Hastane yöneticisi Uzm. Dr. Ali Okur, Tıp bayramının sağlık haftası olarak kutlanması daha uygun gördüğünü belirtti. Programlarının 14 Martta yapılacağını fakat Ankara’da yaşanan terör saldırısı sonucu programın iptal edildiğini belirten Okur, bu güne uygun gördük program müzikliydi fakat biz müziksiz yaptık” ifadelerinde bulundu.

img_6155.jpg

“KALİTELİ SAĞLIK HİZMETLERİ VERMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Hekimliğin özü, İnsana karşılıksız hizmet ve fedakarlık olduğunu belirten Pendik Sağlık Hizmetlerine Destekleme Derneği Başkanı Müslim Şahin ise , Zaman mefhumu gözetilmeksizin kapısı çalınan, hastasının ıstırabını dindirmeden mesaisini bitirmeyen hekimlerimiz için hekimlik bir meslek değil, bir yaşam biçimidir. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri her türlü hastalıktan korunmaları ve ihtiyaç duyulduğunda sağlık hizmetlerine kolayca ulaşarak gerekli tedavilerinin yapılması, gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biri kabul edilmektedir. Bu çerçevede ilçemiz genelinde yapılan sağlık yatırımları ile dünya standartlarında modern sağlık kuruluşları ve çağın gereklerine göre yetişmiş sağlık çalışanları ile her türlü şart altında vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetleri vermenin gayreti içerisindeyiz.” diye konuştu.

img_6168.jpg

 

“ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Belediye Başkanı Kenan Şahin Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizi altını çizerek şöyle konuştu; Ülkemizde kara bir kampanya var az önce sosyal medyada gördüm Şu gün şurada şöyle olacak, böyle olacak gibi inanılmaz provokasyon var. Dünya coğrafyasının en kritik bölgesi bulunduğumuz coğrafya. Tartışılır bir tarafı yok. Türkiye ekonomik anlamda, siyasi anlamda  ve askeri anlamda mukayese edilebilecek bir başka ülke yok.  Bir Rusya var oda ortadoğu  coğrafyası içinde olan bir ülke değil. Buna mukabil birde 100 yıllık hesapların cağ dönemi. 100 yıllık hesaplar yapıldı. Yeni Bir 100 yıllık hesapları yapılıyor. Bu hesaplar ülkemizdeki süreci belirleyecek olan Türkiye.  Türkiye’nin neyi belirleyecek gücü.  Evet dünyanın süper gücü değiliz ama bölgesinin bir numarasıyız. Biz bir arada bir ve beraber olarak güçlü olarak masada güçlü olacağız. Kendi içimizde bir paniğe kapılırsak bir ayrışmaya gidersek içten gücümüz giderse Yeni 100 yıllık hesapta allah muhafaza kaybeden tarafta oluruz. Türkiye’nin kazanması Türk millettin kazanması değildir. Daha büyük bir şeydir. Çünkü biz tarihte sömürgecilik yapmamış bir milletin evlatlarıyız.” dedi.

img_6181.jpg

“ÖVÜNEREK ‘TABİPLER BİRLİĞİ’NİN’ MENSUBUYUZ DİYEMİYORUZ”

Konuşmasında topluma doktorlar olarak rehber olmak zorunda olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Toplumda sokaktaki imajımız hekimler olarak iyi değil, hangi açıdan maalesef örgütlü yapılarımızın söylemleri milli bir duruşa sahip değil. Bizim meslek örgütlerimizin yer aldığı bir arada olduğu hareketlere baktığımız zaman maalesef övünerek biz bu ‘Tabipler Birliği’nin’ mensubuyuz diyemiyoruz.  Bu gün kadar hiç söylemedim, bu günler böyle konuların konuşulacağı zamanlar olmasın istedim  fakat bugün buraya çıktığım zaman bunları ifade etmek zorunda olduğumu hissettim.” ifadelerinde bulundu.

img_6196.jpg

Program Başarılı doktorlara “Teşekkür Belgeleri” verilmesinin ardından sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.