1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 15 yaşındaki çırağının pantolonunu indirdi! Havaya asarak işkence etti

15 yaşındaki çırağının pantolonunu indirdi! Havaya asarak işkence etti

Yedek parça satışı yapan bir yerde çalışan Konya'daki çırak E.A.Y. (15), alacağı bir vidanın numarasını unuttuğu için iş vereni tarafından caraskal diye bilinen bir palangaya asıldı. E.A.Y'nin pantolonu da yarıya kadar indirildi. Sonraki günlerde abisinin de aynı kişi tarafından tekme tokat dövüldüğü ortaya çıktı.

Konya'da akıl almaz bir olay gerçekleşti. Ustası, 15 yaşındaki çırağını vida numarasını unuttu bahanesiyle palangaya astı ve pantolonunu indirdi. Aynı şekilde malzemeyi hatalı büktü diye de 17 yaşındaki abisini tekme tokat dövdü. Kardeşler iş veren M.C'den şikayetçi olacak ve suç duyurusunda bulunacak.

Merkez Karatay ilçesinde H.H.Y. ile kardeşi E.A.Y.,eylül ayında araç yedek parça satışı yapan M.C.’ye ait iş yerinde çırak olarak işe başladı. Yaklaşık 20 gün sonra E.A.Y., iş yeri sahibi M.C. tarafından vida alması için malzemeciye gönderildi. Alacağı vidanın numarasını unutan E.A.Y., yolda ağabeyi H.H.Y.’yi telefonla arayıp vidanın numarasını sordu. E.A.Y. vidayı alıp, iş yerine döndü.

‘BİR DAHA UNUTMAZSIN’ DEYİP TAVANA ASTI

İş yeri sahibi M.C., iddiaya göre vidayı unuttuğu için E.A.Y.’yi halk arasında `caraskal´ olarak bilinen palangaya bağlayıp astı. Pantolonu da yarıya kadar indirilen E.A.Y., yaklaşık 15 dakika asılı kaldıktan sonra M.C. tarafından caraskal kırılabilir düşüncesiyle indirildi. İki kardeş korktukları için bu durumu ailesine anlatmadı. E.A.Y., olayın ardın o iş yerine bir daha gitmedi.

MALZEMEYİ HATALI BÜKTÜ DİYE AĞABEYİ DÖVMÜŞ

Ağabey H.H.Y. de, 5 Aralık günü, iddiaya göre bir malzemeyi hatalı büktüğü gerekçesiyle M.C. tarafından tekme ve tokat dövüldü. Gözünde morarma ve yüzünde şişlik oluşan H.H.Y. hastaneye gidip tedavi oldu, rapor aldı, ardından polise gidip M.C. hakkında şikayette bulundu. Şikayet üzerine M.C. hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Ağabeyinin olayının ardından E.A.Y. de M.C. tarafından gördüğü işkenceyi ailesine anlattı. Ailesi de avukatları aracılığıyla E.A.Y.’nin işkence gördüğü sırada ağabeyi M.C. tarafından çekilen fotoğrafı delil olarak kullanıp, suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

15 yaşındaki çırağa işkence ettiği iddia edilen iş yeri sahibinin çırağın ağabeyini de dövdüğü öne sürüldü. 

15 yaşındaki çırağının pantolonunu indirdi! Havaya asarak işkence etti

‘PANTOLONUMU YARIYA KADAR İNDİRDİLER’

Korktukları için gördüğü işkenceyi ailesine söylemediğini belirten E.A.Y., yaşadıklarını anlattı. E.A.Y., ”Vidayı almak için malzemeciye gidiyordum. Yolda vidanın numarasını unutup, ağabeyimi aradım. O da M.C.’ye sorup, bana döndü. Vidayı alıp iş yerine geldim. M.C., ‘Vidanın numarasını nasıl unutursun’ deyip, önce kulağını çekti, sonra beni vinçle tavana astı.

15 dakika boyunca acı içerisinde asılı kaldım. Bir süre sonra caraskal kırılır diye beni aşağıya indirdiler. Acı içerisinde ve gittim. Daha önce de iş yerinde makineyi temizlerken üzerime kimyasal su sıkmışlardı. Ertesi gün her yerim kabarık olmuştu. O anları düşündükçe sinirlenip, utanıyorum. Ağabeyime de tekme ve tokatla saldırıp, gözünü morarttılar.”

Durumu ailesine anlattıktan sonra avukatlarının işkence anına ait fotoğrafla birlikte M.C. hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığını belirten E.A.Y., suçluların cezasız kalmamasını ve sonuna kadarda hukuku mücadelesini devam ettireceğini söyledi. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT