1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

Askerlik yükümlüsü binlerce vatandaş, Milli Savunma Bakanlığından gelecek 2021 Mayıs askerlik yerleri açıklamasını beklerken 16 Nisan tarihinde e-devlet üzerinden yerlerin açıklanacağını duyuran bakanlık, detayları paylaştı. 16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021?

16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada 16 Nisan tarihinde seçim ve sınıflandırma sonuçlarının e-devlet üzerinden erişime açılacağını duyurması üzerine asker adayı binlerce vatandaş, 16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021? sorularını araştırmaya başladı. İşte tüm detaylar...

16 NİSAN 2021 ASKERLİK

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeralma Genel Müdürlüğü yetkililerince yapılan duyuruda, Mayıs ayında askere gidecek mehmetçik adayları için askerlik yeri, başvuru sonucu yükümlülerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri gibi detayların e-devlet kapısı üzerinden erişime açılacağı belirtilmişti.

16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

Seçin ve sınıflandırma sonuçlarının 16 Nisan 2021 tarihinde (bugün) Milli Savunma Bakanlığı yetkililerince duyurulması planlanıyor. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak.

ASKERLİK YERİ BELLİ OLDU MU 2021

Milli Savunma Bakanlığı henüz askerlik yerlerini açıklamadı. Ancak 16 Nisan Cuma günü, gün içinde sonuçların açıklanması bekleniyor.

ASKERLİK YERİ 2021 ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN (e-devlet)

ASKERLİK, ER SINIFLANDIRMA SONUCU

Bedelli askerlik ve askerlik celp tarihleri ve yerlerini öğrenmek isteyen er, adayları E-Devlet'e bireysel şifreleriyle girip Milli Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı bilgileri görüntüleyebilecek. Askerlik yerleri sorgulama işlemi, E-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan açılacak ekranda yer alıyor. 

16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MAYIS 2021 ASKERLİK AÇIKLAMASI DETAYLARI

1. Mayıs 2021 sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2. Mayıs 2021 sınıflandırma dönemi Sınıflandırma Nitelik Listesine; yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden, 28 Şubat 2021 (dahil) tarihine kadar; yoklamasını yaptıran, erken sevk isteğinde bulunan ve askerlik hizmeti ile celp tercihini yaptıranlardan celp tercihlerine göre başvurusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı dikkate alınarak kabul edilenler, erteleme ile dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar alınacaktır.

16 Nisan 2021 askerlik | Askerlik, er sınıflandırma sonucu | Askerlik yeri belli oldu mu 2021

3. Mayıs 2021 sınıflandırma döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerin, 28 Şubat 2021 (dahil) tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti ile celp tercihini e-Devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırdıkları halde
askerlik hizmeti ile celp tercihini yapmayanlar mevcut bilgilerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

4. Seçim ve sınıflandırma sonuçları 16 Nisan 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir. (TSK nın ihtiyaç duyduğu sınıf ve meslekler hariç).

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT