1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2 bin rakımlı yaylada kar manzarası

2 bin rakımlı yaylada kar manzarası

Ordu`nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası`nda kar yağışı ile birlikte nefes kesen görüntüler ortaya çıktı.

2 bin rakımlı yaylada kar manzarası

Kabadüz ilçesi sınırları içinde bulunan ve uçsuz bucaksız ladin ormanları, zirveleri, obaları ve doğal güzellikleriyle parmakla gösterilen Çambaşı Yaylası kış aylarında muhteşem kar manzaralarına ev sahipliği yapıyor. 2 bin rakımlı yaylada bulunan uçsuz bucaksız ladin ormanları ve yayla evleri kar yağışı sonrası kartpostallık görünüme büründü.

2 bin rakımlı yaylada kar manzarası2 bin rakımlı yaylada kar manzarası2 bin rakımlı yaylada kar manzarası

Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği yayla, kış mevsiminde ziyaretçilerine birbirinden güzel manzaralar sunuyor.
Kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı yaylada bulunan Türkiye`nin denize en yakın kayak merkezini doğaseverler ve kayak tutkunları mutlaka ziyaret ediyor. Özellikle hafta sonları vatandaşlar yaylalara giderek karın tadını çıkarıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Kabadüz Belediyesi tarafından karla kapanan yollar hızla açılıyor. Kar açma çalışmalarını yakından takip eden Kabadüz Belediye Başkan Vekili Sinan Şimşek, ilçede kar yağışının devam ettiğini söyledi.
Koordine olarak kar açma çalışmalarının devam ettiğini aktaran Şimşek; "İlçemizde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile ilçe merkezinde kar kalınlığının 40 santimetreye, Çambaşı Yaylası'nda ise 1 metreye ulaştı. Karla kapanan tüm mahalle yollarımız ve ana yollar Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Kabadüz Belediyesi karla mücadele ekiplerimizce hızla açılıyor. Şu an için ilçemizde olumsuz bir durum yok" dedi.

2 bin rakımlı yaylada kar manzarası

2 bin rakımlı yaylada kar manzarası
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT