1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

Kullanıcılar tarafından bir saattir gözlenen duruma göre özellikle Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından Google'a girmiyor. Peki 20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

Kullanıcılar tarafından son yarım saattir gözlenen duruma göre özellikle Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından Google'a Girmiyor. Peki 20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

GOOGL'E ERİŞİM SAĞLANAMIYOR

Sadece google değil tüm google servislerinin çökme halinin yaşandığı servislerde; youtube, drive, mail vb. tüm servislere erişim yok.

Google servislerinde bir sıkıntı olduğu düşünülen durumda, Yandex'e girmek ise mümkün.

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA

Türk Telekom açıklamasında şunlar kaydedildi:

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'siber saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

20 Ocak Google çöktü mü? Türk Telekom Google neden girmiyor?

20 Ocak Google çöktü mü?

Google’da yaşanan erişim sorunu birçok kişiyi etkiledi. Google servislerine erişim sorunu yaşanmaya başladı. Gmail, YouTube gibi Google servisleri ve arama motoruna güçlükle erişim sağlanıyor. Birçok Google servisiyle iletişim zaman zaman tamamen kopuyor.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum