1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2016 yılını 15 Temmuz ile kapattılar

2016 yılını 15 Temmuz ile kapattılar

Pendik Ömer Nasuhi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yılın son gününü 15 Temmuz’a ve şehitlerimize ayırdı.

2016 yılını 15 Temmuz ile kapattılar

Pendik Ömer Nasuhi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yılın son gününü 15 Temmuz’a ve şehitlerimize ayırdı. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi salonunu dolduran öğrenciler Grup Yürüyüş’ün imam hatip ve 15 Temmuz ezgilerine eşlik ettiler. Oldukça coşkulu ve duygu dolu anlara sahne olan konseri “Gecenin Tanığından 15 Temmuz” konferansı takip etti.

15 Temmuz olaylarında o zamanki adıyla Boğaz Köprüsünde sabaha kadar yaralılara müdahale eden kahraman imam hatip mezunu Doktor Sezai Çelik,  video ve slaytlar eşliğinde o gece yaşadıklarını anlattı. Çelik; “Bir yaralıyı ellerimle ambulansa yerleştirdim.  Şakır şakır kanıyordu bacağını sardım.  Oradan o elimi çekemediğimden ambulansa beraber bindik. Bir özel hastaneye götürürken ambulanstaki diğer yaralı, ‘Benim yaram o kadar ağır değil siz diğer kardeşime bakın’ diyordu. İşte bu bir Çanakkale ruhudur. Ben o geceyi şöyle tanımlıyorum: O gece vatan hainlerine karşı sımsıkı saf tutmuş vatan sevdalılarının direnişi vardı. Bir başka bir tanımı ise o gece fetö diye bilinen terör örgütünün su yüzüne çıktığı, bunların ne kadar hain, zalim ve gaddar olduklarına şahit oldukları gecedir. İşte orada da gördük Allahu Ekber’in ne kadar güçlü bir manevi silah olduğunu. O gece bölünerek kaçacağımızı zannedenlere karşı birleşip adeta devleşerek onlara gereken cevabı verdik. “ dedi.

3-011.jpg

Programın sonunda Kur’an Kursu öğreticisi Nihat Okutan hoca tarafından aşrı şerif okundu. Pendik’teki imam hatip okullarında okutulan 110 hatmin duası yapıldı, tüm şehitlerimize ve bilhassa son olaylarda yaşamını yitiren Beşiktaş ve Kayseri şehitlerine dualar edildi.

1-012.jpg

HABERE YORUM KAT