1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2018 MSB Sivil Memur Alım sonuçları nasıl öğrenilir?

2018 MSB Sivil Memur Alım sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alım başvuru sonuçları açıklandı. Binlerce kişinin başvurduğu ilanda sadece 396 personel alımı gerçekleşecek. Peki sivil memur alım sonuçları nasıl öğrenilir? MSB sitesine neden girilmiyor? sonuçlar edevletten

2018 MSB Sivil Memur Alım sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Bu sene Türkiye genelinde görevlendirmek üzere toplam 396 personel alım için düğmeye basmıştı. İlana başvuran binler kişi 2018 MSB Sivil Memur Alım sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor. 

MSB SONUÇLARI AÇIKLADI,  MSB SİTESİNE NEDEN GİRİLMİYOR

Milli Savunma Bakanlığı sonuçları dün gece yayımladı. Memur alımı sonuçları açıklandıktan sonra MSB resmi sitesine yoğun ilgi yüzünden girilemiyor. Aşağıdaki linkten MSB memur alımı sonuçlarını site açıldığı anda sorgulayabilirsiniz.

MSB MEMUR ALIMI SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, 12 Mart 2018 tarihine kadar posta/kargo veya şahsen müracaat ile istenilen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara’da bulunduracaklardır.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır

2018 MSB Sivil Memur Alım sonuçları!

Ön başvurusunu yapan, KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Yalnızca mülakat sınavı yapılan kadrolar için, alınacak personel sayısının altı katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınavlara çağrılacaktır.

MSB MEMUR ALIMI SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Uygulamalı sınava ve mülakat sınavlarının yapılacağı yer ve zaman www.msb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Sınavlar, Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

PERSONEL TEMİN TAKVİMİ

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı ise ön başvuru, başvuru, kayıt kabul, uygulamalı sınav, mülakat sınavı, sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşuyor. Bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı sivil memur temin takvimi hakkında detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Buna göre Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesinin genel ağ (internet) üzerinden 26 Şubat 2018 tarihi ve bu tarihten sonra yayımlanacak. Adaylar 12 Mart 2018 tarihine kadar Ön başvurusu kabul edilen adayların, istenilen belgeleri M.S.B. Personel Temin Daire Başkanlığı’nda bulunduracaklardır. Bu belgelerin tesliminin ardından 19 Mart 2018 tarihi ve bu tarihin ardından başvuru ve sınavlar için çağrılacak adayların genel ağ (İnternet) üzerinden yayımlanacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı başvuru sonuçları açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

HABERE YORUM KAT